Čechů bude na Zbraslavi 15, šanci dostanou Tintěra a Suk

Lukáš Tintěra

Posledními dvěma českými hráči, kteří byli dopsáni do startovní listiny Prague Golf Challenge, jsou Lukáš Tintěra a Cyril Suk. Počet českých vlajek v leaderboardu se tak zastavil na čísle patnáct.

Už od víkendu totiž mělo jistotu startu devět českých profíků a čtyři amatéři. Z profesionálů se na hřišti Prague City Golf představí vedle Tintěry se Sukem také Filip Mrůzek, Jan Cafourek, Stanislav Matuš, Petrové Gál, Nič a Dědek jr., Daniel Suchan, Ondřej Lieser a Aleš Kořínek.

Čtyři amatéři nominovaní do turnaje Českou golfovou federací jsou Ondřej Lisý, Gordan Brixi, Ondřej Melichar a David Benák.

Vloni skončil Tintěra na Zbraslavi na děleném 147. místě, měl to ale skvěle rozehrané. Po prvním kole za 71 ran byl na mínus jedné a mohl pomýšlet na svůj třetí cut v kariéře na Challenge Tour.

Druhé kolo, o dvanáct ran horší, ale znamenalo konec.

Letos se hráč z Karlových Varů představil v rámci Challenge Tour pouze na Kuňce, kde po kolech za 81 a 78 ran byl od cutu daleko.

Pro Suka se jedná o letošní premiéru v rámci Challenge Tour, jinak startuje převážně na turnajích nižší Pro Golf Tour, na které si začátkem února v Maroku připsal hezké dělené sedmé místo.

Loni zahrál na Zbraslavi vyrovnaná kola za 74 a 73 ran, ale se skóre +3 neprošel cutem do víkendových kol. Zatím má na druhé evropské lize devět startů a na svůj první cut stále čeká.

Turnaj Prague Golf Challenge se na pražské Zbraslavi hraje od čtvrtka 5. do neděle 8. srpna. Loňský turnajový titul bude obhajovat Angličan Garrick Porteous. Cut loni nedal žádný Čech.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení