Poslední hole Nike. Když je Fleetwood zlomí, má smůlu

Tommy Fleetwood

Ačkoliv jsou hole pro hráče nástrojem obživy, fixovat na jeden model se nevyplácí. Ví o tom i Tommy Fleetwood, který se stále nechce vzdát svého starého modelu od Nike, se nímž zažil největší vzestup ve své kariéře. Teď už ale řeší víc problémy, které mu to přináší.

Tím zásadním problémem pro Fleetwooda je fakt, že Nike v roce 2016 ukončil výrobu holí. Zatímco většina hráčů, které měla americká firma pod smlouvou, rychle přešla k jiným výrobcům, Fleetwood to neudělal. Jenže kvůli tomu zůstal bez podpory a servisu na turnajích, a nyní už hraje s posledním sadou, která mu zbyla.

Když se mu na turnaji na jeho sadě želez, které se nechce vzdát, cokoli pokazí, není tam kamion s techniky od výrobce, kteří by do dalšího dne jeho problém vyřešili a zničený kus vybavení mu opravili nebo nahradili.

I tento týden v Bellerive Fleetwood odstartoval se 14 holemi v bagu, ale není jasné, zda stejný počet kusů bude mít k dispozici po celý turnaj. Když se mu například zlomí sedmička nebo osmička, má prostě smůlu.

"Ano, prostě budu hrát bez nich. Není to zas tak velký problém, pokud tento týden zlomím hůl. Po zbytek týdne ji nebudu mít. Musím být opatrný, ale dá se s tím žít," uvedl Fleetwood, kterému se už přesně tohle stalo letos v Mexiku.

Tam si zničil patky holí právě na sedmičce a osmičce. O víkendu musel hrát jen se 12 holemi a zahrál kola za 67 a 66, za což bral dělené 14. místo.

"Naštěstí to byla železa 7 a 8, s čímž se dá pracovat. Zahrajete lehce nebo naopak tvrdě s holemi okolo. Horší by bylo třeba přijít o wedge, ale i to by se dalo přežít, jsem v pohodě," řekl Fleetwood, který však připouští, že kvůli tomu není v úplně komfortní situaci, co se servisu týče.

"Jakmile mi tento set definitivně odejde, rychle ho s úlevou změním na něco jiného. Jenže právě teď hraji s poslední sadou želez, kterou jsem tolik miloval a hrál s ní tak dlouho. Nepochybuji ale o tom, že hrát s úplně jiným vybavením mi ulehčí život," přiznal Angličan.

"Už kvůli těm kamionům, které jsou nám každý týden k dispozici, se kterými je mnohem jednodušší nechat si opravit co je potřeba, nebo získat úplně nový kousek."

Poslední sadu jeho oblíbených Nike VR Pro Blade má sice doma Paul Casey, ale Fleetwood neočekává, že by je získal. "Nene, rozumím tomu. Dokonce jsme o tom spolu mluvili. Ptal se mě, jestli je opravdu chci. Myslel si, že žertuji. Jsme v pohodě," smál se Fleetwood.

"A stejně nechci mít na svých holích P.C.," dodal s tím, že i kdyby mu Casey své hole dal, měl by na nich Fleetwood jeho iniciály, nikoliv svoje.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení