Zach vítězství stále vstřebává: Důležité je věřit sám sobě

Šimon Zach

Prožíval nemastný neslaný podzim ve svém posledním ročníku na zámořské univerzitě. Povedená kola pravidelně střídal s těmi horšími, a tak jeho celkové výsledky byly spíše průměrné. V minulém týdnu to ale Šimon Zach konečně zlomil. A hned z toho bylo vítězství!

Triumf na turnaji Bank of Tennessee Intercollegiate byl jeho třetím v USA, když předchozí dva přišly přesně před rokem. Od té doby si Zach prošel několika těžkými obdobími, ale nyní už se opět na svět usmívá.

"Samotný to vítězství ještě stále vstřebávám. Poslední dobou jsem měl vždycky kolo, ve kterém mi něco nešlo. Zajímavé ale bylo, že vždy to bylo něco jiného. Jednou puttování, pak rány do greenu a tak dále. Takže jsem se snažil zůstat pozitivní a věřit si," hodnotí Zach své úvodní tři podzimní univerzitní turnaje.

Během toho čtvrtého mu už ale vycházelo prakticky všechno. Ze tří kol se dostal dvakrát hluboko pod par a ve druhém došel v paru. S celkovým skóre -15 vyhrál o ránu.

"Na posledním turnaji si to všechno sedlo a povedlo se mi dát dohromady dvě super kola a jedno slušné, ve kterém jsem moc ran neztratil, což ve výsledku stačilo. Jaký je přesný recept na výhru nevím, ale nejdůležitější je věřit sám sobě, ať to zrovna jde, nebo ne," říká Zach, který sám moc dobře ví, o čem mluví.

Po horším začátku roku 2018 přišlo pookřání po návratu do Evropy. Zach byl jedním ze dvou nejlepších Čechů na turnaji Challenge Tour na Kunětické Hoře, a i v dalších týdnech si připisoval skvělé výsledky.

"Závěr léta byl super. První vítězství na MM ČR ve hře na rány v Šilheřovicích, které jsem si hodně přál. A skvělá byla i zkušenost z European Tour na Albatrossu, i když jsem si o víkendu nezahrál," vrací se ještě Zach k období, než se vrátil ke svému seniorskému ročníku na University od Louisville.

Těsně před návratem do školy ještě stihl s Jiřím Zuskou a Petrem Hrubým obsadit s celkovým skóre -18 na mistrovství světa 22. místo: "Asi to bylo moje poslední amatérské MS s vyrovnáním nejlepšího výsledku České republiky v historii. Moc jsem si to v Irsku užil."

Po třech "odsloužených" letech už byl návrat na univerzitu bezproblémový. Zach moc dobře zná místní prostředí, a tak už ho nemohlo ani nic překvapit. Snad jen nečekané uvědomění si, že brzy už vše skončí.

"Pořád si říkám, jak zvláštní to bude příští rok, až tu nebudu studovat a vlastně celou tuhle kapitolu života uzavřu. Od malička byl můj sen jít studovat do USA, a najednou už jsem tu skoro hotov. Je to zvláštní pocit," nezastírá 22letý český stále ještě amatér.

Zatímco on se blíží k závěru své zámořské cesty, o tři roky mladší Zuska je teprve na jejím začátku. Zvolil si přitom stejnou univerzitu, jako Zach, a tak jsou nyní spolu na rok ve stejném týmu Louisvile Cardinals.

"S Jirkou vycházíme dobře. Je super tu mít někoho, kde nejen hovoří vaším jazykem, ale celkově chápe i vaši mentalitu. Učí se rychle a není potřeba mu moc věcí vysvětlovat, takže si to tu opravdu užíváme," potvrzuje Zach pořekadlo o tom, že ve dvou se to lépe táhne.

Znovu na turnaji a naposledy na podzim to spolu potáhnou konce října na Havaji, kde bude Zach obhajovat jednou ze svých dvou loňských vítězství na Warrior Princeville Makai Invitational.

"Na Havaj se moc těším, je to skvělý turnaj na konec sezony. Úžasné místo, které asi nikdy neomrzí, a hřiště, které mi dost vyhovuje. Takže říci, že se toho turnaj nemůžu dočkat, je celkem adekvátní," neprotestuje Zach, který si už nyní každý amatérský turnaj musí užívat s vědomím, že na něm hraje naposledy.

Žádné další už za rok nepřijde. A nejde pouze o univerzitní akce.

"Touhle dobou budu příští rok pravděpodobně přestupovat k profíkům," netají se svými plány, kvůli kterým se ve škole v předešlých třech letech snažil udělat co nejvíce práce. Proč? "Zbylo mi už jen pár předmětů, takže mám dost času na trénink, což je pro mě nyní hodně důležité."

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení