Rose poprvé změnil hole. Nové zbraně mu dodá luxusní Honma

Justin Rose

To so se šuškalo poslední dva měsíce, se stalo s příchodem nového roku oficiálním. Světová dvojka a poslední vítěz FedEx Cupu poprvé za 20 let své veleúspěšné profesionální kariéry mění dodavatele vybavení. Angličan se upsal japonské luxusní značce Honma.

Na špatně utajeném přechodu Rose od značky Taylor Made má velký podíl její bývalý výkonný ředitel Mark King. Ten od loňska pracuje jako konzultant japonské značky, kterou nedávnou koupil čínský byznysmen z Hong Kongu Liu Jianguo.

"Když jsme přemýšleli o ideálním golfistovi, který naplňuje ideály naší společnosti, vše ukazovalo na Justina Rose. Je to hráč světové třídy, navíc gentleman a rodinný typ. Jsme nadšeni, že ho máme v našem týmu," uvedl Jianguo.

Kontrakt je víceletý, ale na kolik roků konkrétně a za jakých finančních podmínek byl uzavřen, žádná ze stran nezveřejnila. Zajímavé informace ale prozradil John Kawaja z Honmy.

Smlouva je na deset holí včetně driveru. Tím bude pravděpodobně typ Honma World 747 460 driver. Dále prototypy želez 4-6 World 747 V, prototypy želez 7-9 World 747 s vlastní signaturou "Rose", a prototypy wedgí o 47, 56 a 60 stupních rovněž typu World 747 Rose.

K tomu se Rose zavázal používat bag Honma a také ho budeme vídat s čepicí s logem značky na obou stranách. Výběr míčku si ponechá Angličan. Předpokládá se, že bude pokračovat s typem Taylor Made TP5.

Podle Kawaji začal Rose experimentovat s novými holemi v červnu. Více je testoval v srpnu před Tour Championship. Zatím prý stále řeší fairwayová dřeva a další detaily svého vybavení.

Honma si od této akvizice slibuje útok na trhy v Evropě a především ve Spojených státech, kde Rose během sezóny převážně hraje. Je prvním hráčem PGA Tour, se kterým Honma podepsala kontrakt. Brzy má prý následovat minimálně jeden další neasijského původu.

Honma vyrábí hole již od konce 50. let. Doposud se specializovala na luxusní segment. Její výrobky vynikají řemeslným zpracováním a také pětimístnými částkami v dolarech za jejich pořízení. Vyrábí také hole potažené zlatem. Jednu takovou věnoval japonský prezident Shinzo Abe svému americkému protějšku Donaldu Trumpovi v roce 2017.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení