Garcia poničil 5 greenů, ze Saudi International byl diskvalifikován

Sergio Garcia

Účast na Saudi International by Sergio Garcia nejspíše rád vymazal ze svého kariérního životopisu. Nejen že si jako řada hvězd vyslechl spoustu narážek na to, že podporuje kontroverzní turnaj, ale navíc z něho byl za neakceptovatelné chování během 3. kola diskvalifikován.

Garcia sice po průměrných kolech za 69 a 70 ran s celkovým skóre -1 jen tak tak prošel cutem, což se řadě organizátory zaplacených hvězd nepodařilo, ale na turnaji v Royal Greens Golf & Country Clubu odehrál jen o 18 jamek více. Do nedělního finále tak už nezasáhne.

Důvod? Po třetím kole za 71 ran (+1), které bylo opět plné chyb a frustrace, mu totiž bylo sděleno, že je na základě pravidla 1.2a (Chování očekávané ode všech hráčů) diskvalifikován.

Iniciátory vyšetřování Garciova chování přitom byli samotní hráči především pak ve flightech po něm. Nakonec se podle deníku The Scotsman ukázalo, že svou holí poškodil celkem pět greenů

"Respektuji rozhodnutí o mé diskvalifikaci. Z frustrace jsem poškodil pár greenů, za což bych se chtěl omluvit. Už jsem informoval své spoluhráče, že se to nikdy nebude opakovat," vzkázal později ve svém oficiálním prohlášení Garcia.

Přesné znění pravidla 1.2a

1.2a Chování očekávané ode všech hráčů

Ode všech hráčů se očekává hra v souladu s duchem hry podle následujícího:

  • Bezúhonný přístup – například tím, že dodržují Pravidla, sami si udělují tresty a jsou čestní ve všech aspektech hry.
  • Ohleduplnost k ostatním – například tím, že hrají bez zdržování a ve svižném tempu, dbají na bezpečnost ostatních a nevyrušují jiné hráče při hře.
  • Péče o hřiště – například tím, že vracejí vyseknuté drny, uhrabávají bankry, opravují stopy po dopadech míčů a nijak zbytečně nepoškozují hřiště.

Pravidlo 1 zavádí základní principy hry z pohledu hráče:

  • Hraj hřiště, jak ho nalezneš, a míč, jak leží.
  • Hraj podle pravidel a v souladu s duchem hry.
  • Jsi sám zodpovědný za to, že si udělíš odpovídající trest, jestliže porušíš nějaké Pravidlo, abys tak nemohl získat žádnou výhodu vůči svému soupeři v zápase nebo ostatním hráčům ve hře na rány.

Pravidla nestanovují žádný trest pro případ, že se hráč těchto principů nedrží, nicméně Soutěžní výbor může hráče diskvalifikovat za chování v rozporu s duchem hry, pokud usoudí, že se hráč dopustil hrubého přestupku.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení