Garcia bez dalšího trestu. Řádil už v pátek den před diskvalifikací

Sergio Garcia

Diskvalifikace z turnaje byl prý dostatečný trest. Španělská hvězda Sergio Garcia tak nebude od European Tour nadále penalizován za své výlevy vzteku, které vedly k poškození pěti greenů během třetího kola inauguračního turnaje v Saudské Arábii.

Vítěze Masters z roku 2017 zastihl turnaj v Saudské Arábii v poněkud nepříčetném stavu. Do čtvrtého kola již nenastoupil, protože byl z turnaje vyloučen podle pravidla 1.2a (Chování očekávané ode všech hráčů).

Podle reportéra Martina Dempstera z The Scotsman si hráči ze čtyř flightů jdoucích po Garciovi včetně Patricka Reeda stěžovali na nepořádek, který před nimi Garcia způsobil. Byla to prý směs různých poškození včetně úmyslně "vydřených stop" a dírách po divotech.

"Byly to vydřené stopy, které vypadaly způsobené něčím jako je putter. Jako všichni ostatní jsem nevěděl, kdo to udělal. Nebyl jsem si jistý, jestli to byl jeden člověk nebo více lidí. Pak jsem o tom mluvil se Sergiem a postavil se k tomu čelem. Je to v pohodě, každý někdy udělá občas chybu," popisoval situaci Robert Rock, který šel po hřišti v sobotu dva flighty za Garciou.

V prohlášení, které Garcia zveřejnil krátce po vyloučení, uvedl: "Respektuji rozhodnutí o mé diskvalifikaci. Z frustrace jsem poškodil pár greenů, za což bych se chtěl omluvit. Už jsem informoval své spoluhráče, že se to nikdy nebude opakovat."

Garcia se podle všeho nemusí bát o svou účast v dalších turnajích. Pomohla mu zřejmě nejen veřejná omluva, ale také osobní omluva hráčům, kteří šli po hřišti za ním a o dopadech jeho záchvatů vzteku informovali rozhodčí.

"Incident skončil," uvedl šéf European Tour Keith Pelley. "Vyřešili jsme to. Sergio se hráčům omluvil a my jdeme dál."

Garcia byl údajně slyšen, jak si dříve v turnajovém týdnu na greeny v Royal Greens Golf & Country Clubu stěžoval. Už v pátek, tedy den před diskvalifikací, si vylil zlost na jednom z bunkerů, který byl podle něj špatně uhrabán. Překlad jeho slov je nepublikovatelný.

Posledním ze známých profesionálů, který byl potrestán za nevhodné chování, byl Simon Dyson v roce 2013. Angličan byl diskvalifikován z BMW Masters, dostal pokutu 30 000 liber a dvouměsíční zákaz startu za něco, co je dnes již povoleno. Za opravu stop po spikách na greenu.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení