Spilkové odpadla soupeřka, Vic Open přišlo o jednu z hvězd

Brooke Henderson

O jednu z papírově nejsilnějších soupeřek bude mít Klára Spilková v tomto týdnu při svém letošním debutu na LPGA méně. Z turnaje Vic Open se na poslední chvíli odhlásila Kanaďanka Brooke Hendersonová. Devátá hráčka světa bude chybět kvůli nemoci.

Hendersonová měla být na turnaji jednou z nejlépe postavených hráček. Místo ní se ale nakonec u protinožců ukáže Alison Lee. V případě dalších vypadnuvších už budou náhradnice vybírány z nejlepších neúspěšných hráček v místní kvalifikaci. 

"Je mi líto, že musím kvůli nemoci oznámit své odhlášení z ISPS Handa Vic Open. I když jsem zklamaná z toho, že v tomto týdnu nebudu moci soutěžit, přeji vše nejlepší turnajovému štábu, sponzorům a také soutěžícím. Díky za podporu," vzkázala v neděli na svém Twitteru.

Jednadvacetiletá Kanaďanka je ž sedminásobnou šampionkou na LPGA, v loňském roce vyhrála Lotte Championship a CP Women's Open. Díky tomu se mohla v polovině ledna zúčastnit premiérového Turnaje šampionek na Floridě, kde skončila dělená šestá.

Spilkové tak při její premiéře na okruhu coby jeho řádné člence ubyla jedna z papírově nejsilnějších soupeřek. Česká profesionálka se na turnaj připravovala ve svém novém domově ve floridské Sarasotě, odkud vyrazila přes druhou stranu světa do Austrálie.

"Znám obě dvě hřiště. Na Vic Open jsem hrála už minulý rok (tehdy byl ještě součástí Ladies European Tour, pozn. red.) a hřiště v Adelaide znám už od dvanácti let, kdy jsem tam hrála mistrovství světa," řekla ještě koncem ledna k dějištím dvou australských turnajů, na kterých vstoupí do sezony, před svým odletem za oceán.

Turnaj Vic Open se hraje na hřišti 13th Beach Golf Links od čtvrtka do neděle v australské Victorii. Na stejném místě a ve stejný čas se navíc koná také stejně pojmenovaný mužský turnaj European Tour. Stanice Golf Channel bude oba dva alternativně vysílat v brzkých ranních hodinách.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení