Čejka vypadal, že nemá páru, co se děje. Spoluhráči problém tušili

Alex Čejka

Alex Čejka se v prvním kole The Honda Classic nechvalně zapsal do historie, když byl jako první hráč v historii PGA Tour diskvalifikován za použití nelegální birdie karty. Jeho spoluhráči Ryan Palmer a Cameron Tringale tušili, že není všechno v pořádku, ale co samotný Čejka?

Sám se zatím ke své diskvalifikaci nevyjádřil, ale podle toho, co říkají jeho partneři z flightu, nejspíš netušil, že porušuje pravidla. Jedna z novinek v pravidlech platných od nového roku se totiž týká také velikosti birdie karet.

Materiály, které pomáhají hráčům mimo jiné i se čtením greenů, musí být nově mnohem menší než původně a menší v nich musí být i obrázky greenů, které musí být zobrazeny maximálně v měřítku 1:480.

"Vypadal tak trochu, že o tom nemá ani páru. Nevím, jestli to věděl nebo ne," povídal Palmer, jaký měl pocit z Čejkovy reakce, když se německý golfista českého původu dozvěděl na 14. jamce od rozhodčího o své diskvalifikaci.

Palmer netušil, že Čejka používá nelegální materiály, dokud s ním své podezření nesdílel Tringale. "Byla to nešťastná situace," řekl Tringale po pátečním kole pro GolfChannel.com.

Sám prý obsah Čejkovy birdie karty letmo zahlédl, když kolem něj procházel, zatímco Čejka se s její pomocí snažil načíst svůj putt na šesté jamce prvního kola.

"Měřítko nevypadalo správně. Moje první myšlenka byla: Opravdu jsem to právě viděl? A hned druhá: Jak přesně je to pravidlo?" popisoval Tringale. Nebyl si jistý, jak s tím naložit, a tak to na 10. jamce nechal na rozhodčím Robbym Wareovi.

"Od teď už to bylo a něm," řekl Tringale. Ware poté, co na třinácté jamce definitivně seznal, že Čejkovy materiály neodpovídají novým pravidlům, Čejku o jamku později diskvalifikoval.

Palmer si myslí, že se jedná o další z nešťastných změn pravidel, které hráči stále tolik kritizují. "Je to další incident, který na ně (USGA, pozn.) nevrhá dobré světlo. Buď měli nechat materiály takové, jaké byly, nebo je měli zakázat úplně," domnívá se. "Je to stejně kravina. Nikdy jsem je nepoužíval," dodal.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení