Agresivní Molinari vyhrál v Bay Hill, puttoval nejlépe v životě

Francesco Molinari

Nové hole v bagu ani nerozehranost v novém roce nebyly v neděli v Bay Hill na Francescu Molinarim znát. Italský golfový hrdina loňského roku zahrál na Arnold Palmer Invitational fantastické finálové kolo a došel si pro třetí titul na PGA Tour v kariéře.

V novém roce měl na svém kontě teprve dva odehrané turnaje. V lednu se ukázal na Turnaji šampionů zámořské série (T27) a v únoru na akci WGC v Mexiku (T17). Možná si Molinari řekl do třetice všeho dobrého. Vyšlo to.

S novými holemi Callaway, které v minulém týdnu dal do bagu, zahrál bezchybné finálové kolo (64, -8), před kterým ztrácel na první místo pět ran. Díky osmi birdie se ale vyšvihl na první místo a se skóre -12 vyhrál o dvě rány před lídrem po kole třetím Mattem Fitzpatrickem.

"Snažil jsem se být od začátku agresivní a bylo hezké vidět, jak tam ty putty padají... Hlavně s ohledem na mé standardy," přiznal 36letý Ital. "Myslím, že to bylo nejlepší kolo co se týče puttování v mé kariéře," dodal.

Svou pohodu na greenech podtrhl berdíkem ze 14 metrů na závěrečném greenu. Dostal se v tu chvíli na skóre -12, a i když byla řada hráčů ještě na hřišti, jeho číslo už nikdo dorovnat nedokázal.

"Nevím, ale asi zde musí něco být s tou dráhou puttu na 18, protože to vypadá, že hodně kluků tento turnaj vyhrává tímto puttem," usmál se Molinari před novináři s odkazem na minulost v Bay Hill.

Ta se na akci Arnolda Palmera často opakuje. Vždyť loni vyhrál turnaj Rory McIlroy také díky finálové rundě za 64 ran. A ten putt na poslední jamce předvedla skutečně řada hráčů, mezi nimi i Tiger Woods.

"Když jsem tehdy sledoval dát Tigera ten putt na osmnáctce... Zdá se mi neskutečné jen myslet na to, že se mi něco podobného dnes povedlo," kroutil hlavou loňský vítěz The Open a hrdina Ryder Cupu.

To nejlepší z kola Francesca Molinariho

"Je vždy potěšující vrátit se sem na toto místo. Samozřejmě, bylo lepší, když zde byl (Arnold Palmer) s námi, ale i tak je zde cítit jeho přítomnost a ano, snad se díval loni na Roryho a letos na mě a je pyšný na to, co se nám zde povedlo," zavzpomínal Molinari na legendárního Palmera.

Turnaj si prý se svým bratrem Edoardem málokdy nechali ujít: "Jsme z Itálie, kde golf není tak na očích, ale Arnie byl celosvětovou ikonou a tento turnaj je jedním z těch, které jsme s bratrem často sledovali."

Dnes díky němu sledují golf v Itálii tisíce kluků, kteří chtějí být jako on.

Konečné pořadí turnaje naleznete zde.

Sestřih finálového kola

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení