Moore dal na 17 magické eso, Casey zase 2x trefil vodu

Ryan Moore

Na ikonické ostrovní 17. jamce v TPC Sawgrass se ve čtvrtek zase děly věci! Ryan Moore zde trefil hole-in-one, Paul Casey zase dvakrát vodu. Radost pak na greenu prožil díky birdie také Tiger Woods.

Moore se díky esu dokonce propracoval na průběžné dělené páté místo, po prvním kole ztrácí se skóre mínus pět jen dvě rány na lídry Tommyho Fleetwooda s Keeganem Bradleyem.

Nebylo to přitom ledajaké hole-in-one. Navrtáno bylo těsně za vodou, a tak hráči neměli šanci nechat míček k jamce dojíždět. A hrát za jamku na spin bylo zase hodně riskantní. A tak se s tím Moore nepáral.

Svou ránu poslal přímo na jamku, míček se nejprve lehce otřel o vlajku a poté zapadl rovnou do jamky. Jako když v golfu zasmečujete!

Takové štěstí jako Moore, ale vlastně i kdokoliv jiný, kdo trefil alespoň green nebo cokoliv, kde nebylo mokro, nemělo ve čtvrtek 13 hráčů, Míčků však ve vodě skončilo 14. Důvod? Paul Casey.

Ten poslal do vody z odpaliště jak svou první, tak třetí ránu. A i pro pátou zvolil znovu odpaliště, nikoliv drop zónu.

Do třetice všeho dobrého už ale míček na green dostal.

Jelikož ale ještě potřeboval dva putty, zahrál na jamce za 7 a prakticky si vyřadil ze hry. Své kolo došel za 78 ran (+6) a je na předposlední dělené 140. příčce. Na cut ztrácí šest ran.

Jinak ale byla na sedmnáctce k vidění řada skvělých ran, o které se kromě Moora a Woodse postarali třeba i Rory McIlroy, Sergio Garcia, Matt Kuchar nebo svým puttem Russell Knox.

To nejlepší z 1. kola na 17. jamce

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení