Woods v divokém kole zamířil pod par, Sabbatini v TOP 10

Tiger Woods

Úvodní devítka Tigera Woodse na The Players byla ještě výsledkově poklidná, na té druhé to ale byla pořádná divočina. Se skóre -2 po čtvrtku Tiger dělí 35. místo a na lídry Tommyho Fleetwooda a Keegana Bradleyho ztrácí pět ran. Skvěle začal Slovák Rory Sabbatini.

Woods dorazil do TPC Sawgrass po týdnu volna, který si dopřál kvůli bolesti krku odhlášením z turnaje Arnolda Palmera v Bay Hill. Neoficiální pátý major roku si ale ujít nenechal a v prvním kole nabídl fanouškům zajímavou podívanou. Především na druhé devítce.

Na té první se v Tigerově případě nic moc nedělo. Na bogey z trojky zareagoval birdie na sedmičce a v polovině kola tak byl v paru.

Pak se však začaly dít věci.

Na druhé devítce totiž 43letý Američan zahrál jediný par. Jinak rány buď smazával, nebo ztrácel. Naštěstí pro něho i pro jeho fanoušky zapsal berdíků (10, 12, 13, 16, 17) o dva více než bogey (11, 14, 18).

"Cítím, že jsem dnes mohl nastřílet něco začínající šestkou. V úvodu jsem ale trefil některé špatné rány, na které jsem zareagoval a udělal nějaké změny," prozradil Woods po dohrání.

Šedesátkové skóre ale mohl zahrát i tak. To by však nesměl na posledním greenu minout putt do paru z necelého metru a půl. I to podtrhlo jeho letošní horší vstupy do jednotlivých turnajů.

Jeho ztráta pěti ran na vedení je totiž po prvním kole letos zatím nejnižší, poprvé ztrácí méně než sedm ran. V pátek věří, že mu pomůže dopolední tee time: "Snad využijeme rovnějších greenů a zahrajeme nízké skóre," dodal po prvním kole Woods.

Ve vedení jsou na PGA Tour opět po týdnu Fleetwood s Bradleyem, kteří dělili vedení také v Bay Hill. Ve čtvrtek to byl přitom Fleetwood, kdo využil příznivějších dopoledních podmínek, Bradley naopak jako jediný odpoledne dokázal jeho výkon a výsledek dorovnat.

"Dnes jsem se cítil dobře, ostatně stejně jako v minulém týdnu, kdy jsem ale o víkendu nezahrál čísla, která jsem chtěl. Z toho minulého týdne si ale mohu hodně vzít," věří Bradley.

S Fleetwoodem mají se skóre -7 ránu náskok na Briana Harmana a Byeong Hun Ana. O další ránu zpět je letos skvěle hrající, ale nevyhrávající Rory McIlroy, Vaughn Taylor a Ryan Moore, který trefil na ikonické 17. ostrovní jamce parádní hole-in-one.

Povedený vstup do turnaje pak zažil také reprezentant Slovenska Rory Sabbatini, který se díky čistému kolu se čtyřmi berdíky dostal na čtyři rány pod par, což zatím stačí na dělenou osmou příčku.

Jak se bude dařit nejen jemu, ale i dalším hráčům během druhého kola sledujte v pátek večer exkluzivně na Golf Channelu. Přímý přenos začíná stejně jako ve čtvrtek v 18:00.

Průběžné pořadí turnaje naleznete zde.

Sestřih 1. kola

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení