O spánek jsem kvůli tomu puttu z Ryder Cupu nepřišel, říká Westwood

Lee Westwood

Podle mnohých se jednalo o klíčový okamžik letošního Ryder Cupu. Lee Westwood neproměnil během sobotních fourballů metrový putt, který výrazně ovlivnil celkové skóre. Američané totiž díky tomu šli do nedělních singlů v lepší pozici a vyhráli 17:11.

Westwood mohl vypůlit souboj proti Ryanu Moorovi a J.B. Holmesovi, nakonec ale po svém zkratu na greenu odcházel s Dannym Willetem v pátek odpoledne v Hazeltine ze hřiště jako poražený.

Domácí tak vedli po sobotě o tři, nikoliv jen o dva body.

Jako by to charakterizovalo celý jeho bídný výkon. Jako jedna ze tří divokých karet Darrena Clarka nezískal ze tří soubojů ani půlbod a výrazně se tak podepsal pod prvním nezdarem Evropy od roku 2008.

Sám Westwood si z toho ale podle všeho příliš těžkou hlavu nedělá. Celá situace ho prý příliš nezasáhla.

"O spánek přicházím jen zcela výjimečně. Lidé budou vždy nějaké putty neproměňovat," řekl během British Masters pro Golfweek.

Moc dobře však věděl, že v Hazeltine týmů celkově příliš nepomohl: "Byl tam v tu chvíli velký tlak, to je ale pouze jedna věc. Vedle toho jsem prostě nezaputtoval dobře, což se ukázalo a míček tam nespadl."

V nedělních dvouhrách pak Westy podtrhl svůj nevydařený výkon na letošním Ryder Cupu další porážkou s Ryanem Moorem. Možná i kvůli tomu už pomýšlí na pozici rydercupového kapitána.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení