Vydražte trofej Arnolda Palmera z Masters! Míří ke 3 milionům

Trofej Arnolda Palmera

Pokud jste vášniví sběratelé golfových rekvizit a máte na účtu něco málo nul navíc, měli byste zbystřit. Na lepší kousek totiž po internetových aukcích nejspíše v nejbližších měsících nenarazíte.

Známý portál www.greenjacketauctions.com totiž poslal do světa aukci, ve které můžete získat jednu ze čtyř trofejí Arnolda Palmera, které získal za svá vítězství v Augustě v letech 1958, 1960, 1962 a 1964.

Speciální trofeje, které jsou zmenšenou kopií tradiční klubovny v Augustě, se sice udělují až od roku 1993, ale předešlým šampionům úvodního majoru byly zpětně vyhotoveny a předány.

Ptáte se, jak se jedna z těch čtyř Palmerových dostala až na internet?

Zbývající tři stále vlastní Arnold Palmer Enterprises, čtvrtá se však měla stát dominantou golfového muzea na východním pobřeží Spojených států.

Když ale nejen Ameriku zasáhla ekonomická krize, plánovaná výstavba muzea byla zrušena a vše šlo do likvidace. A z ní se prestižní trofej dostala až na portál Green Jacket Auction.

Sám Palmer se toho ale nedožil. Koncem září ve věku 87 let zemřel.

Pokud byste si jeho památku chtěli doma připomínat den co den, stačí aktuálně vytáhnout z kapsy něco přes 107 tisíc dolarů, v přepočtu zhruba 2,7 milionu korun.

Dá se ale předpokládat, že v následujících 13 dnech, kdy ještě bude aukce probíhat, cena výrazně poroste. Spekuluje se až o 250 000 dolarů.

Do aukce se můžete zapojit zde

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení