Na Gecku začal nejlépe Valášek, Friesz i Sedláček jsou na dostřel

Peter Valášek

Další turnaj zimní přípravné Gecko Tour se hraje na hřišti Parador de Málaga Golf a z československých hráčů do něho nejlépe vstoupil Peter Valášek. Ten se v pondělí dostal jednu ránu pod par hřiště, což zatím stačí na dělenou 18. příčku.

Valášek sice začal dobře, když si hned na první jamce připsal birdie, pak ale nic nenasvědčovalo tomu, že by měl dohrát první kolo v červených číslech. Tři bogey v řadě na jamkách 4, 5 a 6 ho poslala nad par.

Jednalo se však o jeho poslední pondělní zaváhání.

Druhou devítku už zvládl odehrát bezchybně, a navíc si na pětiparové čtrnáctce připsal eagle, což ho vrátilo zpět na par. O ránu pod něj se pak dostal druhým birdie dne na šestnáctce.

O ránu hůře, tedy v paru, obešel úvodní osmnáctku další hráč slovenské PGA Ján Friesz. Hráč Relmostu startoval na desítce a stejně jako Valášek byl v polovině kola po jednom birdie a třech birdie na skóre +2.

A stejně jako jeho krajan se na par vrátil eaglem, který však přišel na pětiparové jedničce. Ve zbytku kola už zahrál jen po jednom birdie a bogey a s parem patří Frieszovi dělená 26. pozice.

Na turnaji startuje také jeden český profesionál. Tadeáš Sedláček ale zatím ztrácí, když zahrál dvě birdie, čtyři bogey a s dvěma ranami nad par je dělený čtyřiačtyřicátý. Vede Angličan Sam Connor (-8).

Průběžné pořadí turnaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení