Naštvaný Colsaerts: Necháváte olympijské hřiště chátrat

Nicolas Colsaerts

Belgický olympionik a vítěz Ryder Cupu z roku 2012 Nicolas Colsaerts je pořádně naštvaný z toho, co děje, nebo spíš neděje, na Olympic Golf Course v Riu de Janeiru. Kvůli vysokému green fee téměř zeje prázdnotou a místní tak na něm nemají zájem nebo možnost hrát.

Koncem minulého měsíce prý vyšlo najevo, že firma Pro Golf, která hřiště provozuje, musí sáhnout hluboko do svých kapes, aby ho udržela při životě. Potvrzují se tak pesimistické prognózy, že dlouhodobá budoucnost resortu za 19 milionů dolarů od Gila Hanseho je bezútěšná.

Colsaerts, který v Riu skončil na děleném 30. místě, neskrývá své pocity zklamání. „Je skličující vidět, jak jde do pr…. úsilí takového množství lidí, kteří se podíleli na výstavbě tak dobrého hřiště a na organizaci olympijského turnaje,“ nebral si servítky Belgičan.

"Vidíme to i na dalších sportovištích (v Riu). Je na místní vládě, aby našla řešení, jak tato místa udržet aktivně využívaná."

"Je jasné, že udržet v chodu golfové hřiště je nákladnější, než provozovat městský bazén. Je ale smutné vidět, kolik času bylo věnováno tomu, aby tu stálo něco, co zůstane v hnilobě," štve Colsaertse.

Olympijský golf dostával rány již dlouho před svým znovuobjevením se v programu Her, jak se jej odmítaly postupně účastnit některé velké hvězdy. Ale zlatem, které pro Velkou Británii získal Justin Rose, se vše v dobré obrátilo. Bohužel jen na chvíli.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení