Ko přiznala: Občas jsem až moc závislá na svých rodičích

Lydia Ko a David Leadbetter

Přestože letos vyhrála pět velkých turnajů, z toho jeden major, a ve světovém pořadí se stále drží na prvním místě, nebyl to pro Lydii Ko úplně vysněný rok. A tak na jeho konci učinila několik rozhodnutí, u kterých jí ale jiní vyčítají, že byly až příliš jasně vedené jejími rodiči.

Je to i případ respektovaného kouče Davida Leadbettera, se kterým se Ko rozešla začátkem prosince. Už v říjnu ukončila spolupráci s dosavadním kedíkem Jasonem Hamiltonem a Leadbetter má o těchto změnách jasno.

"Kdybych mohl Lydii něco poradit, tak to, že si myslím, že potřebuje získat kontrolu nad svým životem a svou hrou. Je to světová jednička. Už jí není patnáct, ale skoro dvacet. Její rodiče udělali spoustu skvělé práce, když jí pomáhali na vrchol, teď už je ale dost stará na to, aby mohla dělat svá vlastní rozhodnutí," nebral si Leadbetter servítky.

Reakce Lydie Ko na sebe nechala skoro týden čekat a bylo dost možná otevřenější, než se čekalo.

"Ano, myslím, že občas jsem až příliš závislá na svých rodičích, protože jsem zvyklá s nimi být. Myslím, že se potřebuji neučit být více samostatná a dělat svá vlastní rozhodnutí," přiznala 19letá rodačka z jihokorejského Soulu, která ale reprezentuje Nový Zéland.

Zároveň se však ohradila proti tomu, že by do rozhodování nezasahovala: "Samozřejmě, že jsem probírala (rozchod s Leadbetterem) s rodiči. Řekli mi své názory, ale nakonec jsem rozhodnutí o změně musela udělat já sama. Mé rodiče jsou velkou součástí mé golfové kariéry a já vím, že bych to bez nich nebyla."

"Myslím si, že do mého prvního turnaje v roce 2017 půjdu s novým pocitem, jako když jsem na Bahamách hrála jako nováček svůj první turnaj. Mým hlavním cílem při hře je si ji užívat a bavit se. Snad mi všechny tyto změny dodají více sebevědomí," dodala Ko, která navíc podle informací ze zákulisí plánuje změnit hole a hrát s novou progresivní značkou PXG.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení