Členové Muirfieldu nesmí sedět na lavičce. Zakázaly jim to ženy!

Muirfield

Skotským Muirfieldem se žene genderový boj. Zatímco muži nechtějí pustit ženy do místního golfového klubu, ty jim na oplátku zakazují sedět na jedné z laviček v místním parku.

Jedná se o další z reakcí na letošní květnové hlasování členů místního golfového klubu, kterým mohou být zatím pouze muži. Ti se rozhodli, že mezi sebe ženy nepustí a oheň byl na střeše.

Proti jejich rozhodnutí se ohradila řada lidí, ale nelíbilo se třeba i lidem z R&A, kteří Muirfield do té doby, než za své členy přijme i první ženy, vyřadili z rotace hřišť pro pořádání British Open.

Nejvíce se samozřejmě ozývají ženy, které by se rády staly členkami klubu. Svůj nesouhlas pak naposledy vyjádřily vtipným gestem v místním parku.

"Členové Muirfield Golf Clubu nemají právo sedět na této lavičce," stojí na štítku, který se na dané lavičce objevil. A kdo takto rozhodl? "Ženská populace Edinburghu."

Uvidíme, jak dlouho ještě golfový klub v Muirfieldu bude čistě pánský. V létě totiž bylo oznámeno, že koncem roku 2016 proběhne nové hlasování. Zatím na něj ale nedošlo.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení