Petr Dědek se s q-school Asian Tour rozloučil kolem v paru

Petr Dědek

Povedeným kolem v paru se s první fází kvalifikační školy Asian Tour rozloučil Petr Dědek jr., který už před závěrečným kolem neměl šanci na postup do fáze finálové. S celkovým skóre +11 obsadil v Bangkoku dělenou 73. příčku.

Do finálové fáze postupovali z prvního turnaje hraného v Suvarnabhumi Golf & Country Clubu hráči na nejhůře děleném 22. místě, což nakonec bylo přesně dvaadvacet golfistů, kteří zahráli nejhůře za osm ran pod par. 

Dědek par ani jednou během čtyř kol nepokořil, když úvodní tři rundy zvládl za 75, 77 a znovu 75 ran. V závěrečném čtvrtém kole, svém nejlepším na turnaji, došel alespoň v paru a s akcí se tak rozloučil dobrým výkonem.

Škoda jen pokaženého závěru, mohlo být ještě lépe...

Mladý český profesionál startoval z desítky a hned na svých úvodních dvou jamkách zahrál dva berdíky. Když přidal sérii dalších dvou na jamkách 18 a 1, byl v tu chvíli už čtyři rány pod par a zdálo se, že by si mohl polepšit.

Jenže závěr finálového kola už tak povedený nebyl. Dvě bogey na dvojce a trojce a dokonce dabláč na předposlední osmičce ho srazily zpět na par, na čemž se už nic na závěrečné devítce nezměnilo.

Dědek se tak rozloučil s rokem 2016 kolem v paru. Na to, aby mohl začátkem ledna bojovat o jednu ze 40 plných karet na Asian Tour ve finálové fázi, to ale nestačilo.

Turnaj vyhrál Australan Jack Wilson, který se dostal na skóre -20.

Konečné pořadí q-school naleznete zde.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení