Trump i Obama zakončili rok 2016 na golfu. Kde si zahráli?

Donald Trump

Není moc lepších způsobů, jak se rozloučit s končícím rokem, než si jít zahrát golf. Vědom si toho je jak končící, tak budoucí prezident Spojených států, a tak vzali Barack Obama i Donald Trump v sobotu hole do rukou. Společně to ale samozřejmě nebylo.

Obama tráví se svou rodinnou dovolenou na Havaji a v sobotu zakončil svůj plodný golfový rok 64. partičkou golfu. Celkem jich podle Marka Knoller, který má na starosti vše kolem Bílého domu pro CBS, zvládl během svého prezidentování tři sta třicet tři!

Pokud se vám to číslo zdá vysoké, není rozhodně nejvyšší v amerických dějinách. Obama je v počtu odehraných prezidentských osmnáctek až třetí, když jich více stihli Woodrow Wilson (cca 1200) a Dwight D. Eisenhower (zhruba 800).

Kdo jich má na svém kontě naopak nejméně? George W. Bush, který jich stihl během osmi let v úřadu jen čtyřiadvacet. Důvodem bylo mimo jiné to, že se rozhodl přestat hrát golf kvůli nepokojům v Iráku. "Hrát golf během války vysílá špatný signál," řekl tehdy.

Otázkou je, na kolik golfových kol dosáhne Donald Trump. A zda na konečné číslo bude mít čtyři, nebo osm let. V posledním roce toho ale i kvůli předvolební kampani příliš neodehrál, jeho dny strávené na hřišti coby hráč byste prý spočítali na prstech jedné ruky.

Na závěr roku si ale na golf čas přeci jen našel, když si zahrál na svém floridském hřišti v Trump National Golf Clubu.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení