Nelly Korda opět řádí na LPGA, pokoří znovu sestru Jessicu?

Nelly Korda

Podruhé v tomto roce hrají sestry Jessica a Nelly Kordovy stejný turnaj LPGA a opět to vypadá, že ze vzájemného souboje vyjde lépe mladší Nelly. Ta je před finálovým kolem Bank of Hope Founders Cupu dělená sedmá (-16), Jessica na ni ztrácí zatím tři rány (T21).

Poprvé se americké sestry s českými kořeny potkaly na Pure Silk Bahamas LPGA Classic, kde Nelly coby nováček na okruhu hned při své premiéře obsadila fantastickou dělenou 5. příčku. Jessica skončila dělená šestnáctá.

Podobně by to přitom mohlo skončit i nyní v Arizoně.

Nelly po kolech za 66 a 70 ran vystřihla v sobotu parádní výsledek 64 (-8) a posunula se už na sedmou příčku, kterou dělí mimo jiné s Lydií Ko nebo Inbee Park. "Snad ze mě nebude brzy otrávená," usmála se po dohrání kola Nelly s odkazem na Jessicu.

Její starší sestra má za sebou letos na LPGA už tři turnaje, ve kterých si připsala velmi podobná konečná umístění. K dělené šestnácté příčce přidala ještě patnácté a čtrnácté místo.

Aktuální turnaj přitom měla Jessica rozehraný lépe než Nelly, když v úvodních dvou kolech obešla hřiště za 67, respektive 66 ran.

Jenže v sobotu, kdy hráčky výrazně skórovaly, se jí až tak nedařilo a byla z toho "jen" sedmdesátka, po které musela opustit elitní desítku.

Ve vedení je po třech kolech Švédka Anna Nordqvist, která v sobotu zahrála turnajový rekord hřiště (61, -11) a s celkovým skóre -21 vede o dvě rány před Stacy Lewis a Ariyou Jutanugarn. O další ránu zpět je čtvrtá Korejka So Yeon Ryu.

Průběžné pořadí turnaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení