Ve 14 podruhé na majoru, Lucy Li poděkovala legendám

Lucy Li

Možná si ještě pamatujete, jak se před třemi roky jedna jedenáctiletá holka s culíky a rovnátky zapsala do historie ženského golfu, když si vybojovala účast na US Women’s Open. Dnes je Lucy Li už čtrnáct let a golf jí jde pořád náramně. A tak si v tomto týdnu zahraje druhý major v kariéře, tentokrát ANA Inspiration.

Na ten se probojovala díky vítězství na turnaji ANA Junior Inspiration, který se konal v minulém týdnu v kalifornském resortu Mission Hills CC. A nikdo nebyl lepší než mladá Američanka, která loni vyhrála Junior PGA Championship a na americké amatérce se dostala mezi 32 nejlepších.

Tentokrát uspěla v tříkolovém turnaji, když první dvě kola se hrála na hřišti Pete Dye Challenge Course a třetí finálové na hřišti Dinah Shore Tournament Course, kde se bude úvodní ženský major tohoto roku hrát.

Li byla po 54 odehraných jamkách jedinou hráčkou pod parem, když se skóre -3 za sebou nechala na děleném druhém místě Paphangkorn Tavatanakit, Emilii Migliaccio a Rachel Heck o čtyři rány.

"Jsem tak nadšená! Už se nemohu dočkat, až si v příštím týdnu zahraji," zářila štěstím mladičká golfová naděje. "Greeny zde opravdu nelžou a rough je hodně hustý. Užila jsem si tu spoustu zábavy," dodala Ludy Li.

Ta si také pochvalovala přítomnost velkých hráček golfové historie: "Chtěla bych poděkovat legendám LPGA za to, že tu s námi celý týden hrály. S Pat Bradley byla velká zábava a hodně jsem se od ní naučila."

"Na čtrnáct let je neuvěřitelná. Velmi dobře drivuje a také puttuje. Je velmi talentovaná a má před sebou velkou budoucnost. Je konsistentní, a to potřebujete k tomu, abyste byli úspěšní," všimla si Bradley, která byla jednou z 20 legend LPGA, které se zúčastnily finálového kola.

Titul bude v tomto týdnu na úvodním turnaji velké pětky obhajovat Lydia Ko, hrát budou i sestry Jessica a Nelly Kordovy.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení