Lydia Ko zase vyhodila kedíka. Měla by se probrat, reagoval

Lydia Ko

Světové jedničce Lydii Ko bude za týden teprve 20 let a už si hledá desátého kedíka. Toho posledního Garyho Matthewse propustila po víkendovém děleném druhém místě na Lotte Championship na Havaji. "Už by se měla probrat," vzkázal jí.

Ko vyhodila Matthewse již po děleném jedenáctém místě na prvním majoru sezony ANA Inspiration. Protože však za něj neměla náhradu, požádala ho ještě o jeden turnaj. A i když se paradoxně jejich komunikace zlepšila, Ko to neobměkčilo.

"Za 19 let mé kariéry se mi ještě nestalo, abych stále pracoval pro někoho, kdo mě již vyhodil," komentoval Matthews situaci. "Zvláštní však bylo, že jsme na Havaji najednou spolupracovali opravdu skvěle. Komunikace byla prostě fenomenální," divil se již vyhozený kedík.

Jinak však neměl pro svoji již bývalou šéfovou slova chvály. "Měla by se probrat a ujasnit svůj vztah ke kedíkům. Přeji jí jen to nejlepší, ale měla jich už opravdu hodně. Jinak se jí to bude stávat pořád," rýpnul si.

Matthews u Ko vydržel pouhých devět turnajů. Přitom byl loni součástí rozsáhlých změn, které před touto sezonou udělala. Kromě toho, že si ho najala, změnila i kouče a značku vybavení.

Turnajové vítězství jí to sice dosud nepřineslo, ale s novým týmem se udržela včele světového žebříčku, které okupuje od předloňského října. Navíc jen jednou skončila mimo elitní jedenáctku na turnaji.

Nyní by se měla představit na Volunteers of America Texas Shootout a podle zpráv její tým stále hledá nového caddyho, který by měl Matthewse nahradit. Ten by však dlouho bez práce zůstat nemusel. V minulosti ho zaměstnávali třeba Sergio Garcia či Kevin Na.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení