VIDEO: Lexi v slzách. Byla to pro mě noční můra, řekla

Lexi Thompson

Vůbec poprvé od kontroverze se čtyřmi trestnými ranami na ANA Inspiration předstoupila Lexi Thompson před novináře. A zatímco před třemi týdny dokázala udržet své nervy na uzdě, tentokrát to už nešlo. Její tvář během tiskové konference zaplavily slzy.

Thompson na úvodním majoru sezony hrála skvěle a šla si pro vítězství. Během finálového kola ale dostala čtyři trestné rány za to, že v sobotu odpoledne vrátila při markování na greenu svůj míček na špatné místo. Ještě si vynutila play-off, ale v něm nestačila na So Yeon Ryu.

Reakce golfového světa byly bouřlivé a ve většině případů se postavily na stranu Thomspon. Na vše totiž upozornil den poté televizní divák, což započalo debatu, která vyvrcholila změnou pravidel. V budoucnu už se něco podobného jednoduše nebude moci stát.

O to je ale nyní vše pro Lexi Thompson ještě těžší.

"Byla to pro mě noční můra, ale zároveň to byly hodně zajímavé tři týdny. Těžké to bylo hlavně první týden. Méně jsem spala, ale zase jsem strávila hodně času s rodinou a přáteli. Dávala jsem se do kupy a vrátila se k tréninku," řekl Thompson novinářům před svým prvním startem od ANA Inspiration, který přijde na Volunteers of America Texas Shootout.

Během tiskové konference se v jednu chvíli rozplakala: "Nejtěžší na tom bylo to překonat. Je to jeden z mých nejoblíbenějších turnajů a vždy jsem snila o tom, jak skáču do toho jezírka."

"Celý život tvrdě pracuji na tom, abych získala co nejvíce major titulů. Hlavně tady. Celý týden jsem hrála skvěle, myslím, že jsem nikdy nehrála lépe," dodala v emotivním vyznání. Jediné, co ji může trochu utěšovat, je fakt, že ANA Inspiration už jednou vyhrála, a to v roce 2014. Je to ale slabá náplast na čerstvé rány.

Novým pravidlem navíc ještě více osolené.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení