Hráče doslova terorizoval vítr, Lefty pokazil závěr

Phil Mickelson

Hlavním nepřítelem hráčů během 2. kola Wells Fargo Championship nebylo hřiště, ale počasí. Kvůli bouřce musel být nejprve start druhého kola posunut o tři hodiny a během dne pak hráč v Eagle Point Golf Clubu trápil silný vítr. Dohrát se samozřejmě nestihlo.

Ten vítr byl skutečně brutální.

Po hřišti několikrát létaly hráčské čepice, ale to bylo to nejmenší. Golfisté je s obtížemi počítali vzdálenosti, když na některých místech byli o desítky metrů kratší, nebo delší, než jsou s danými holemi zvyklí.

Billy Hurley III tak třeba musel na 140 metrů dlouhé jamce hrát 4-železem! "Já hrál ze 140 yardů sedmičkou a byl jsem krátký," podivoval se po dohrání kola JB Holmes. "Bylo to dnes opravdu těžké," dodal.

Nejlépe se s těžkými podmínkami vyrovnal již zmíněný Hurley, který zahrál tři rány pod par a se skóre -5 dělí vedení s Seamusem Powerem, Johnem Petersonem a Francescem Molinarim. Poslední dva jmenovaní ale budou své 2. kolo dohrávat v sobotu.

Jen ránu na ně mimo jiné ztrácí Jon Rahm.

"No, bylo to na jednu stranu zábavné, protože jsem hrál opravdu dobře, ale někdy to bylo skutečně frustrující," přiznal španělský golfový supertalent, který zvládl druhé kolo jednu ránu pod par.

Skvěle hrál během celého kola Phil Mickelson. Během sedmnácti jamek neztratil ani ránu a díky dvěma birdie byl s celkovým skóre -3 jen dvě rány od lídrů. Jenže na své poslední jamce, kterou byla devítka, zahrál dabláče.

"Nebyl to dobrý závěr. Nemít za sedmnáct jamek jediné bogey a zakončit to double bogey je zklamání. Nevyužíval jsem také pětipary, ani na jednom jsem nezahrál birdie," litoval Lefty, který je zatím s jednou ranou pod par na děleném 34. místě.

Ještě o ránu a 12 příček hůře je na tom největší hvězda turnaje Dustin Johsnon. První hráč světa se vrací po zranění, které si způsobil v Augustě pádem ze schodů. V sobotu ale ještě bude dohrávat pět jamek svého druhého kola, takže si může polepšit.

Průběžné pořadí turnaje naleznete zde.

Sestřih 2. kola

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení