Už sekají! USGA rozhodla a brutální rough na US Open šel dolů

Erin Hills

Hráči si oddechli. Brutálně hustý a vysoký heavy rough na hřišti Erin Hills byl posekán. Ne na jejich žádost a ne všude, ale aspoň v místech, kde by byl míček prakticky nehratelný. Může za to hustý déšť, kterým kostřava nasákla.

Tedy takhle… Ne že by míček byl nějak zvlášť hratelný, pokud by do heavy roughu zapadl i za sucha. Ale pořadatelé US Open, kteří mají jinak na pojem hratelnosti nastavená jiná měřítka, nakonec uznali, že by hřiště bylo po dešti zbytečně moc těžké.

A tak USGA poslala do akce hrábě, vysavače a především sekačky.

Tedy spíše křovinořezy.

"Některé části by kvůli dešti nebyly hratelné a docházelo by ke zbytečným ztrátám míče," uvedl Darin Breward z USGA s tím, že se rough posekal na určitých místech na jamkách 4, 12, 14 a 18.

Hráčům se tak ulevilo poté, co si někteří z nich stěžovali a umísťovali videa na své sociální sítě. Zatímco Kevin Na spíš kritizoval, Lee Weestwood a jeho caddie to vzali s anglickým humorem.

 

The rough is really thick this week just off the edge of the fairway! #usopen

Příspěvek sdílený Lee Westwood (@westwood_lee),

V žádném případě to však neznamená, že by se Erin Hills stalo lehkým hřištěm. Děsivé roughy byly posekány jen z části a stále tu jsou ještě bláznivé bunkery a další aspekty, které budou hráčům jako vždy na US Open ztrpčovat život až k vzteku.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení