Cafourek pokračuje ve své jízdě, je ránu od TOP 10

Jan Cafourek

Třetí skvělé kolo Jana Cafourka na Italian Challenge Open v řadě znamená, že je 29letý český profesionál stále ve hře o nejlepší český výsledek v historii na Challenge Tour. Se skóre -12 je před nedělním finále na děleném čtrnáctém místě, ránu od elitní desítky.

O dosud nejlepší český výsledek na Challenge Tour se postaral Jiří Janda, který skončil v roce 1994 dělený šestý Perrier European Pro-Am. V posledních letech se ale zdá, že by tento rekord mohl padnout.

Loni skončil Cafourek ve Finsku dělený šestnáctý, Mrůzek obsadil dokonce o ránu lepší příčku v Itálii. Na stejném místě nyní bojuje Cafourek o svůj nejlepší dosavadní výsledek na Challenge Tour, který by ho mohl nakopnout do zbytku sezony.

Zatím totiž na druhé evropské lize dal cut pouze jednou a vydělal jen něco přes tisíc eur. Těch je nyní v banku 300 000 a hráč Relmostu z něho může ukrojit podstatnou část.

Do turnaje vstoupil skvělým prvním kolem za 65 ran (-6) a v pátek si polepšil o další dvě. Vyhnul se mu navíc častý problém českých golfistů, kteří obvykle nedokáží na dvě povedená kola navázat třetím.

V sobotu totiž opět hrál skvěle.

Třetí kolo začal eaglem na úvodní pětiparové jedničce, na který navázal berdíkem na pětce. Poté sice lehce zachyboval dvěma bogey na osmičce a jedenáctce, mezi které ještě přidal birdie na desítce, v závěru si ale své skóre ještě o dvě rány vylepšil.

K birdie na šestnáctce přidal ještě jedno na sedmnáctce a bylo z toho parádní kolo za 67 ran (-4). Celkově se tak posunul na skóre mínus dvanáct a od hráčů na děleném čtvrtém místě ho dělí jen dvě rány.

Ve vedení je po 54 odehraných jamkách Skot Neil Bradley (-20), druhý je Švéd Joel Sjoholm (-18). Ve hře o titul je ještě třetí Američan Chase Koepka (-17), ostatní hráči už ztrácejí na lídra více.

Dvě rány pod par zahrál v sobotu také Petr Gál, druhý Čech, který na turnaji prošel cutem. Se skóre -4 je po třech kolech na děleném 63. místě.

Průběžné pořadí turnaje naleznete zde.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení