Skvělého Cafourka nezastavil ani déšť, cut má v kapse

Jan Cafourek

Druhý cut v řadě a třetí letos na Challenge Tour má Jan Cafourek v kapse. Parádně totiž zvládl druhé kolo na Vierumäki Finnish Challenge a může se těšit na víkendové boje. Nerozhodilo ho ani to, že hru na několik hodin přerušil silný déšť, kvůli kterému bylo hřiště pod vodou.

Cafourek vstoupil dobře i do kola prvního, když byl po úvodní devítce dvě rány pod par. Druhá polovina úvodní rundy se mu ale už tolik nepodařila a ve čtvrtek tak zahrál pouze v paru.

V pátek tak musel zamířit pod něj, aby měl šanci na cut.

A to se mu dařilo od prvních jamek.

Hned na desítce, na které začínal, si připsal birdie a další dvě přidal na jamkách dvanáct a třináct. Poté sice zaváhal, když ztratil ránu na čtrnáctce, ale zpět si ji vzal na jamce číslo osmnáct.

Vstup do druhé páteční devítky už tak skórovací nebyl, když zahrál prvních pět jamek v paru. Na šestce si však připsal své páté birdie dne, díky kterému se dostal už čtyři rány pod par.

A se stejným skóre přišel také do klubovny.

A to hned dvakrát. Nejprve totiž byla hra kvůli stojící vodě na některých částech hřiště na několik hodin přerušena, a ze hřiště musel také Cafourek. Když se pak na něj vrátil, zahrál sice bogey na osmičce, ránu zpět si ale vzal závěrečným berdíkem na devítce.

Díky čtyřem ranám pod par se posunul o více jak padesát míst do třetí desítky. Je to ale zatím hodně průběžné skóre, hráči odpoledních flightů totiž vyrazili na hřiště až k večeru a druhé kolo tak dohrají až v sobotu.

Platí to i pro Petra Gála, který je po úvodním kole na skóre +4 a ke cutu to má daleko. Dohráno už má naopak Daniel Suchan, který sice po nepovedeném úvodním kole za 80 ran ztratil v pátek jen ránu, se skóre +9 je však na samém chvostu leaderboardu.

Průběžné pořadí turnaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení