Češi na třech frontách. Cafourek chce třetí cut v řadě

Jan Cafourek

Doma i v zahraničí se tento týden představí celá řada českých profesionálů. Jan Cafourek a Daniel Suchan budou bojovat na Challenge Tour v Severním Irsku, Stanislav Matuš je v Německu na dalším díle Pro Golf Tour, a ve Mstěticích se koná turnaj série Czech One Tour i s Filipem Mrůzkem a dalšími.

Galgom Resort& Spa od čtvrtka hostí Northern Ireland Open, které se letos hraje v novém formátu. Představí se na něm dvojice hráčů Relmostu Jan Cafourek a Daniel Suchan.

Cafourek bude usilovat o třetí cut v řadě a celkové pátý v sezoně ve druhé evropské lize. Poté, co se mu podle představ nevydařilo Prague Challenge na domácí Zbraslavi, zabodoval v Itálii a minulý týden ve Finsku. Tam však v posledním kole nemohl vylepšit své dělené 63. místo, neboť bylo pro déšť zrušeno.

Suchan jede do Severního Irska usilovat o svůj první kariérní cut na Challenge Tour. Čtyřiadvacetiletý profík jen letos odehrál na túře sedm turnajů. Nejblíže finálových kol byl na D+D REAL Czech Challenge na Kunětické Hoře, kde se také zatím jedinkrát dostal pod par.

NI Open rozhodne jamkovka

Northern Ireland Open má letos značně inovovanou podobu. Jeden z nejlépe navštěvovaných podniků na ChT v neděli rozhodne jamkovka.

Nejprve se však bude hrát 36 jamek jako obvykle. První změna přijde až v sobotu, kdy bude druhý cut. Tím projde jen 24 hráčů, kteří si to v neděli rozdají v šestijamkovém play off. Do něj automaticky postoupí první osmička leaderboardu, zbytek bude do pavouka nalosován. Vítěz může v neděli odehrát až 30 jamek.

Matuš má skvělým způsobem rozehranou Pro Golf Tour. Německá profesionální série nabízí pět vstupenek na Challenge Tour a Matuš je zatím na čtvrtém místě v Order of Merit.

Do konce sezony chybí čtyři turnaje, takže naděje na plné členství o ligu výš je veliká. Matuš by však potřeboval ještě minimálně jedno umístění v TOP 10, aby si svou pozici upevnil. Usilovat o něj bude od čtvrtka na Gut Bissenmoore Classic.

Kenox Cup je čtvrtým turnajem šestidílné Czech One Tour. V Order of Merit je na čele Ondřej Lieser, který nebude chybět ani v Mstěticích. Stejně jako Filip Mrůzek, který je na čtvrtém místě a druhý mezi Čechy. Turnaj je dotovaný částkou 400 000 Kč. První ze dvou kol startuje v pátek.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení