Mléko, políbené cihly i rychlá kola. Lexi vyhrála golfové Indy

Lexi Thompson

Podobné oslavy si zatím v historii sportu mohli užívat pouze muži. Lexi Thompson je tak první z žen. Po vítězství na premiérovém Indy Women in Tech Championship po sobě lila mléko, líbala cihly a užila si vítězné kolečko v Corvette Stingray. Nebojte, šlo o golf.

Hrálo se totiž v Brickyard Crossing Golf Clubu, který je hned vedle slavného závodiště v Indianapolis, na kterém se jezdí slavné závody NASCAR. Pro golfistky i fanoušky tak byl během celého týdne připrav speciální program, který vyvrcholil sobotním finálovým kolem.

V něm si došla pro své deváté vítězství na okruhu LPGA Lexi Thompson. V turnaji na tři kola vyhrála stylem start - cíl, když ve finále odrazila ataky poslední soupeřky Lydie Ko a se skóre -19 vyhrála o čtyři rány.

"Jsem velmi ráda, že jsem to mohla být já," nezastírala Thompson poté, co si mohla užít všechny oslavné rituály, které jinak v Indianapolis přísluší výhradně mužům. O co všechno šlo?

Chybět nemohla tradiční oslava s lahví mléka, kterou po sobě lejí šampioni Indy 500. A došlo také na polibky cihlové cesty, které jsou zase typické pro vítěze závodu Brickyard 400.

Během vítězného kolečka pak Lexi "vymáčkla" z Corvetty rychlost 122 mil v hodině, tedy v přepočtu bez čtyř kilometrů dvoustovku!

"Byla to pro mě všechno velká čest. Nikdy na to nezapomenu," nezastírala dojetí Thompson, která při předávání trofeje pro vítězku měla kolem krku věnec, také typický pro vítěze motoristických závodů.

O triumfu 22leté Američanky bylo rozhodnuto po čtrnácté jamce, po které vedla o čtyři rány. Na závěrečných čtyřech jamkách, které vedou uvnitř závodiště Indianapolis Motor Speedway, už se pouze dohrávalo.

Vlastně dojíždělo.

Pro Thompson se jednalo o druhé letošní vítězství. A nebýt kontroverzního rozhodnutí na ANA Inspiration, kde dostala za špatné vrácení míčku na green během přemarkování 4 trestné rány, mohlo být třetí. Vedle toho skončila pětkrát druhá, třikrát až po play-off.

"Pro mě je skvělé, že se ukazuje, jak se tvrdá práce vyplácí. To je vždy ten nejlepší pocit," dodala šťastná šampionka.

Konečné pořadí turnaje naleznete zde.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení