Slovenský šampionát ovládl Nič, druhý skončil Kořínek

Petr Nič

Českým triumfem skončil letošní Slovak Championship Open. Dvoukolový turnaj, který se konal na hřišti Heritage resortu Penati, ovládl především díky skvělému prvnímu kolu Petr Nič před Alešem Kořínkem. Třetí skončil Maďar Tamás Lugosi.

Nič položil základy svého vítězství v pondělí, kdy vytvořil výsledkem 65 ran (-7) nový rekord na Heritage. V jeho podání to byla čistá runda se sedmi berdíky, díky které si vytvořil náskok před svými pronásledovateli.

A ten si v úterý pohlídal.

Svou pohodu potvrdil hned na první úterní jamce, na které vstoupil do druhého kola berdíkem. A když přidal další tři birdie na jamkách 6, 9 a 11, bylo o Ničově vítězství prakticky rozhodnuto.

Mohl to být v jeho podání dokonce naprosto bezchybný turnaj. To by ale nesmělo přijít bogey na šestnáctce, který si pohoršil na konečné úterní skóre 69 (-3) a celkově na mínus deset.

Jediný hráč, který v úterý zahrál lépe, byl Aleš Kořínek.

Vítěz polského šampionátu z víkendu i díky eaglu na sedmnáctce potřeboval na druhé kolo 68 ran. V tom prvním se však dostal jen ránu pod par a s mínus pěti skončil na druhém místě se ztrátou pěti ran.

O další ránu zpět skončil třetí Maďar Tamás Lugosi. Až na děleném čtvrtém místě byl nejlepší domácí hráč Juraj Zvarík, který se skóre -4 dohrál stejně jako Slovinec Sebastijan Ajster.

Jako poslední se během dvou kol dostal pod par šestý Peter Valášek (-1).

Konečné pořadí turnaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení