Šortky na PGA Tour? Zatím zapomeňte, vzkazuje šéf

Dustin Johnson a Jordan Spieth

Je začátek týdne, venku tropy daleko přes třicet, ale vy se musíte potit v dlouhých kalhotách. Situace, do které se profesionální golfisté na PGA Tour dostávají několikrát za rok. A jak to tak vypadá, budou i nadále. Vedení série o ústupku ke zkráceným nohavicím neuvažuje.

European Tour už povolila a hráči si to výrazně pochvalují. Během tréninkových kol a také v tradičním středečním Pro-Amu mohou vyrazit na hřiště, pokud to počasí dovolí, pouze v šortkách.

Ve velkých vedrech se jedná o skutečně výraznou úlevu.

Letos si něco podobného mohli vyzkoušet také hvězdy zámořského okruhu. Kraťasy totiž povolila PGA of America na svých vrcholných akcích, tedy i na závěrečném majoru sezony PGA Championship.

Využili toho prakticky všichni, včetně největších hvězd Dustina Johnsona s Jordanem Spiethem. Tiger Woods se pak ukázal v šortkách v Dubaji na akci European Tour, ze které ale odstoupil kvůli bolesti zad.

Že by se ale něco podobného stalo tradicí na PGA Tour, na to zatím zapomeňte. Na přetřes toto téma přišlo znovu v tomto týdnu v Atlantě, kde se začátkem týdne vyšplhala rtuť v teploměru nad třicet.

"Náš okruh a celkově náš sport mají něco výjimečného, a to jsou středy. Když dorazíte na odpaliště, tak uvidíte hráče v oblečení, ve kterém bude hrát i v dalších čtyřech dnech. Profesionálnost této události má velkou cenu, musíme si ji uchránit," řekl Jay Monahan, komisař PGA Tour.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení