Kořínka baví Polsko, i když dostal pokutu. Albatross už přebolel

Aleš Kořínek

​Jestli měl někdo právo být letos na D+D REAL Czech Masters naštvaný na počasí, byl to Aleš Kořínek. Nejen že musel jako zhruba polovina hráčů trpět v pátek v hustém dešti, on v něm ale zahrál naprosto skvěle. Náladu si golfista ze Zlína spravil ve svém oblíbeném Polsku.

"Mrzelo mě to, ale byl jsem s tím smířený už v sobotu ráno, když jsem se probudil. Když jsem viděl, že se počasí úplně otočilo, tak jsem se s tím pomalu smiřoval," říká dnes k turnaji na Albatrossu, na kterém stejně jako Filip Mrůzek neprošel cutem o jedinou ránu.

Na počasí se vymlouvat nechce. Podle vlastních slov se mu v něm vlastně hrálo dobře, protože na něj byl připravený: "Více než to, že jsem neprošel cutem o ránu kvůli zlepšeným podmínkám v sobotu, mě mrzelo, co jsem v pátek pokazil, a musím litovat puttů, které jsem neproměnil."

Kořínek se tak k bolestivému nezdaru postavil jako chlap. Byl vlastně vůbec rád, že se za těch pár dní dokázal dobře připravit na turnaj, který se hraje v úplně jiných podmínkách, než na jaké je během celého roku zvyklý. Superrychlé greeny, husté roughy, úzké fairwaye…

Nic z toho ho nepoložilo.

Sám však svou dobrou hrou překvapený nebyl. "Myslím, že letos hraji slušný golf celý rok. Sice se mi nepodařily dva turnaje Challenge Tour, ale celkově je to slušné," hodnotí uplynulé měsíce.

Během nich odehrál celkem šest turnajů v Polsku, na kterých si připsal dvě první, dvě druhá a dvě třetí místa. Dvakrát tak zkompletoval celou pomyslnou "bednu". Polské turnaje objevil v roce 2015, loni se na ně příliš nedostal, ale letos se znovu na polskou sérii zaměřil a vyplatilo se to.

"Hrozně rád tam jezdím. Jsou tam skvělí lidé a celkově se tam cítím dobře. Je vidět, že hráči jsou tam kamarádi a jezdí na turnaje, protože to je pro ně prestižní. Ne jako u nás, kde se některým profíkům nechce, raději trénují a na turnajích je pak třicet lidí. Tady sto," pochvaluje si.

Ano, část ze startujících jsou amatéři a prize money jsou nepatrně nižší, ale i tak se hraje o slušné peníze. Pro vítěze je na klasických turnajích připraveno v přepočtu kolem 35 tisíc korun, ve finále, které Kořínek vyhrál, to bylo přes padesát.

Domácí hráči navíc platí startovné pouze 100 zlotých, což je 600 korun, v čemž jsou i snídaně a obědy. Cizinci platí 400 zlotých, takže zhruba 2500 korun nebo na evropskou měnu 100 eur. S ohledem na poměr prize money a startovného na Czech PGA Tour, které je tři tisíce korun, vlastně vychází pro hráče lépe polská série, přestože se hraje o menší peníze.

U Kořínka je na posledním turnaji navíc pokrátilo ještě dostaveníčko s policisty. "Byli na mě, na to, že jsem jel asi o 40 kilometrů v hodině rychleji, než jsem měl, hodní. Stálo mě to v našich tisícovku, a ještě mi popřáli hodně štěstí v turnaji," vzpomíná Kořínek.

Ten se v září vypravil také na slovenský šampionát profíků, na kterém skončil druhý za suverénním Petrem Ničem. I na Penati, konkrétně hřišti Heritage, se hrálo o 10 000 eur, ze kterých vítězi připadly rovné dva tisíce a druhý Kořínek si přišel na 1200, tedy zhruba třicet tisíc korun.

"Na Slovensku vše dělá vlastně jenom jeden člověk, Peter Petrovič, který se vše snaží rozjet. Jemu všechna čest, musí být těžké shánět peníze od partnerů, ale pokud to nevzdá a někdo se k němu připojí, tak by jejich série mohla mít budoucnost," věří bývalý fotbalový brankář.

Na turnaji si přitom Kořínek připadal jako doma: "Celkem pravidelně tam trénuji, jezdím buď na Slavkov, nebo na Penati. A jelikož jsem Legend možná i trochu přehraný, tak chodím častěji na Heritage, který mi jako hřiště přijde o trochu zajímavější."

Velmi dobré výsledky na turnaji pak přisuzoval několika faktorům, především pak posekaným heavy roughům, pomalejším greenům a také možnosti stavět kdekoliv kromě překážek.

"Podle mě to turnaji trochu uškodilo, nízký rough a možnost stavět hřiště velmi zlehčilo. Za normálních podmínek minout fairway znamená velké problémy, často i ztrátu míčku. Takto hráči, kteří hřiště znají a jsou na něm jako doma, zase až tak velkou výhodu neměli," říká Kořínek.

A co ho čeká v závěru sezony? "Chtěl jsem hrát finále Pro Golf Tour, tam jsem se ale nedostal, protože jsem odehrál jen dva turnaje a podmínkou byly tři. Takže se nyní soustředím na Kaskádu a čekám, jestli ještě něco nevymyslí Czech One. A asi zkusím kvalifikaci na Pro Golf Tour, protože bych chtěl hrát v zimě jejich turnaje v Maroku a Egyptě."

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení