Atlantu šokoval Schauffele, FedEx Cup vyhrál Thomas

Justin Thomas a Xander Schauffele

Ještě před třemi měsíci se Xander Schauffele bál o to, zda si jako nováček na okruhu udrží kartu na PGA Tour i pro příští sezonu. Nyní slaví životní vítězství na TOUR Championship. Na vítězství ve FedEx Cupu to však nestačilo, ten pro sebe ukořistil Justin Thomas.

Je to poprvé po osmi letech, kdy vítěz finále okruhu v Atlantě zároveň není také šampionem FedEx Cupu. Naposledy se to stalo v roce 2009, kdy Phil Mickelson vyhrál turnaj v East Lake, ale sezonu ovládl Tiger Woods.

Schauffele se nakopl senzačním pátým místem na US Open, na které navázal o měsíc později vítězstvím na Greenbrier Classic. Ani to by mu ale nestačilo na účast na TOUR Championship.

Tu si zajistil až senzačním finišem na BMW Championship v předminulém týdnu, kdy zahrál birdie na všech závěrečných šesti jamkách finálového kola v Conway Farms. Až díky tomu si zajistil účast na velkém finále, které je pro 30 nejlepších hráčů sezony.

"Byla to divoká jízda," nezastírá 23letý Američan, který využil v neděli horšího dne lídrů po třetím kole. Paul Casey totiž opět potvrdil, že jednoduše neumí zakončovat skvěle rozehrané turnaje a Kevin Kisner došel pouze v paru.

V samém závěru to vypadalo, že bude muset o vítězi rozhodnout až play-off. Thomas totiž zahrál na poslední jamce par, kterým si zajistil vítězství ve FedEx Cupu a zároveň byl se skóre -11 lídrem v klubovně.

Ale jen na pár minut.

Schauffele byl v tu chvíli také s jedenácti ranami pod par už na fairwayi pětiparové osmnácté jamky, třetí ranou si ale přihrál na 70 centimetrů a svůj putt do birdie proměnil. V tu chvíli mohl začít slavit.

Kromě slávy si mohl užívat také nevětšího výplatního dne v životě. Celkem si na své konto připsal 3,75 milionu dolarů, dva miliony byly za třetí místo ve FedEx Cupu. Také se posunul na 32. místo ve světovém žebříčku.

Ještě většího boháče však udělalo s Thomase druhé místo. Díky němu se totiž posunul na první v pořadí FedEx Cupu před Jordana Spietha, který skončil druhý, a došel si tak pro bonus ve výši 10 000 000 dolarů.

"Byl to vyčerpávající den," přiznal Thomas, který asi nikdy neměl větší radost z druhého místa. Spieth, který skončil dělený sedmý, mu přitom vítězství přál: "JT si samozřejmě vítězství ve FedEx Cupu zaslouží. Já nevyhrál ani jeden turnaj play-off a málem jsem si tak podvodně došel pro vítězství ve FedEx Cupu, které si on opravdu zaslouží."

Konečné pořadí turnaje naleznete zde.

Sestřih finálového kola

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení