Cafourek zahrál pod par, na Challenge Tour ho čeká boj o cut

Jan Cafourek

Poslední turnaj, pokud neskončí v TOP 10, hrají v tomto týdnu čeští hráči na Challenge Tour. Jan Cafourek je po prvním kole se skóre -1 na přelomu šesté a sedmé desítky, Daniel Suchan pak s jedenácti ranami nad par beznadějně poslední.

Cafourek si na Challenge Tour letos připsal tři cuty. Nejlépe skončil dělený devětadvacátý na Italian Challenge Open, i víkendu si pak zahrál také na Kunětické Hoře v rámci D+D REAL Czech Challenge a na Vierumäki Finnish Challenge.

Čtvrtý zářez v tomto roce by mohl přidat nyní ve Španělsku na Challenge de Espaňa. V prvním kole začínal na desítce a po úvodní devítce byl díky dvěma birdie (12, 18) a jednomu bogey (15) ránu pod parem.

A se stejným skóre také dohrál.

V druhé polovině kola totiž zahrál vedle sedmi parů už jen jednoho berdíka na čtyřce a bogey na pětce. Se skóre -1 se v závěru dne pohyboval kolem děleného 60. místa, někteří hráči ale ještě neměli své kolo dohrané.

To neplatilo pro druhého českého hráče ve startovním poli Daniela Suchana. Ten ale bude chtít na své čtvrteční španělské vystoupení co nejdříve zapomenou. Celkově poztrácel na hřišti 11 ran a je o pět ran na posledním 132. místě.

Na turnaji startuje i Peter Valášek, který se letos na Zbraslavi stal prvním slovenským hráčem, který prošel cutem na Challenge Tour. Šanci má stále i nyní ve Španělsku, ve čtvrtek zahrál za +1 a je na konci první stovky.

Průběžné pořadí turnaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení