Cafourek vyhrál na Zbraslavi, Šebrle senzačně čtvrtý

Jan Cafourek

Závěrečný letošní domácí profi turnaj ovládl na pražské Zbraslavi Jan Cafourek. Na Prague Golf Masters, jednodenním Pro-Amu, porazil až v play-off svého parťáka z týmu Relmostu Filipa Mrůzka, když oba zahráli za parádních 66 ran (-6). Dělený čtvrtý skončil Roman Šebrle.

Turnaj doznal oproti svému loňskému premiérovému ročníku řady změn. Zatímco loni v říjnu se hrálo klasicky na tři kola o 1 000 000 korun, letos bylo v banku pouze 300 000, když se profíci potkali na hřišti společně s amatéry v rámci Pro-Amu.

Nejlépe se s turnajem, který odstartoval canon startem, vypořádali Cafourek s Mrůzkem. Oba zaváhali jedinkrát v podobě bogey, prvně jmenovaný k němu přidal sedm berdíků, druhý pět birdie a jeden eagle.

Museli tak jít do rozehrávky, která probíhala na tříparové osmnáctce. V prvních dvou případech zahráli oba hráči par, až na třetí pokus Cafourek svůj putt do birdie proměnil a mohl slavit vítězství i zisk 50 000 korun, které byly připravené pro vítěze. 

Na 3. místě skončil se ztrátou dvou ran Aleš Procházka, o čtvrtou příčku se se skóre 70 (-2) podělili Aleš Kořínek, Ondřej Špůr a Roman Šebrle, pro kterého se jedná o nejlepší umístění v jeho golfové profesionální kariéře.

Pod par se na Zbraslavi dostali ještě vyzyvatel všech ostatních profesionálů Stanislav Matuš, Petr Nič, Marek Nový a Michal Pospíšil, kteří zahráli všichni shodně za 71 ran (-1).

Alespoň v paru došel jako jediný Vojtěch Dostál.

Konečné pořadí turnaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení