Day finále nezvládl, Australian Open vyhrál mladík Davis

Jason Day

Největší domácí hvězda Jason Day vstupoval do finálového dne Emirates Australian Open s náskokem jedné rány, z vítězství se ale nakonec raduje jeho mnohem méně zkušený krajan Cameron Davis. Jeho triumf je o to větší, že kromě Daye porazil i další světové hvězdy včetně Jordana Spietha.

Dayovi se čtvrté kolo povedlo nejméně ze všech čtyř na hřišti The Australian Golf Clubu v Sydney. V neděli zahrál 73 ran (+2) a klesl na páté místo tři rány za vítěze. Umístění v TOP 5 zachraňoval eaglem na 14.

Dvaadvacetiletý Davis, který má za sebou první sezónu mezi profesionály, naopak útočil zezadu. K jedinému bogey přidal šest birdie a jeden eagle a po dohrání čtvrtého kola šel čekat s nejlepším kolem dne za -7 na practice range, kdo ho sesadí z prvního místa. Nikdo takový se už nenašel.

Největší šanci aspoň na play off měl Jonas Blixt, který se dostal třetí ranou na forgreen pětiparové osmnáctky, ale svůj čtyřmetrový putt do birdie nechal kratší jen o několik centimetrů. Davis se tak stal nejmladším vítězem Australian Open od roku 2000.

"Je to trochu znepokojující. Prostě jsem nečekal, že budu v této situaci. Sice jsem zahrál jedno skvělé kolo, ale netušil jsem, že to bude stačit. Když jsem dohrál, překvapilo mě, kde jsou ostatní. To je teď všechno, co k tomu můžu říct," uvedl zaskočený vítěz.

Slušné poslední kolo odehrál na závěr Jordan Spieth, největší hvězda turnaje. Světová dvojka se rozloučila s Australian Open eaglem na osmnáctce. Celkové skóre -6 (-4 ve 4. kole), znamenalo pro Američana osmou pozici.

Konečné výsledky turnaje zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení