McIlroy si naplánoval těžké jaro. Cílem je vyhrát Masters

Rory McIlroy

Rory McIlroy si zřejmě řekl, že z frustrace, kterou mu způsobila minulá sezóna, se nejlépe dostane hraním turnajů. A proto si jich po svém plánovaném návratu v roce 2018 naplánoval požehnaně. Před Masters je zatím na startovní listině osmi podniků.

A to je požehnaná porce golfu. Jak už ohlásil dříve, začne ji v rámci European Tour ve Spojených arabských emirátech, kde so v lednu postupně střihne Abu Dhabi HSBC Championship a následný Omega Dubai Desert Classic.

Ambiciózní začátek roku zahrnuje i nově oznámenou účast na Honda Classic. McIlroy se tak po roční pauze vrátí do Palm Beach Gardens na Floridě, kde hrál pokaždé v letech 2009 – 2016. Loni se musel odhlásit kvůli zlomenému žebru, jehož následky ho pak bolestivě provázely celou sezónu.

Na Honda Classic má McIlroy dobré vzpomínky. Po vítězství zde se v roce 2012 stal poprvé v kariéře světovou jedničkou. O dva roky později tam přišel o triumf až v play off. V roce 2013 se ale z turnaje odhlásil kvůli bolesti zubu uprostřed kola a v posledních dvou účastech neprošel cutem.

Další turnaje před Masters, kam se McIlroy již přihlásil, jsou AT&T Pebble Beach Pro-Am, Genesis Open, Valspar Championship a Arnold Palmer Invitational.

Osmadvacetiletý rodák ze Severního Irska vyhrál v kariéře čtyři major turnaje. Ke zkompletování kariérního grandslamu mu chybí akorát triumf z Masters, kde skončil nejlépe čtvrtý v roce 2015.

Loňskou sezónu začínal McIlroy jako světová dvojka. Nyní se nachází na konci první desítky a je pravděpodobné, že do konce roku z ní poprvé od roku 2008 vypadne.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení