Lexi netrpěla zbytečně. Nové pravidlo se jmenuje po ní

Lexi Thompson

Bolest, kterou si letos musela vytrpět Lexi Thompson, nebyla marná. Šéf R&A připustil, že nový protokol, který eliminuje trestání hráčů na základě upozornění televizních diváků, byl uveden do praxe také na základě nešťastné penalizace Thompson na ANA Inspiration.

V pořadu Morning Drive stanice Golf Channel David Rickman uvedl, že trest čtyř ran, který Lexi Thompson dostala na základě upozornění televizního diváka, že nesprávně označila míček, urychlil proces přijetí protokolu, že na diváky u televize už nebude brán zřetel.

Thompson tím sice přišla o druhé vítězství na majoru v kariéře, které už jí nikdo nevrátí, ale aspoň se pohnuly ledy. "Je zřejmé, že tento případ byl pro nás důležitým bodem," uvedl výkonný ředitel R&A.

Také Thompson zareagovala na změny na svém Instagramu: "Tleskám USGA a R&A za ochotu k revizi Pravidel golfu, abychom se vyhnuly některým nešťastným situacím, které mohou v golfu nastat."

"V mém případě jsem šťastná, že už se nikdo nebude muset vyrovnat s takovou situací, která se stala mně," dodala Lexi.

Ta byla v dubnu zpětně penalizována dvěma ranami za nesprávné označení míčku ve třetím kole, které odhalil až televizní divák a upozornil na něj emailem během nedělního vysílání.

Další dvě rány dostala Thompson za nesprávně vyplněnou skórkartu. Nové protokoly, které budou platit od ledna, odstraní i tyto následné penalizace. Zároveň uloží organizátorům turnaje monitorovat televizní přenosy.

Jako malou útěchu může brát Thompson také to, že nové pravidlo je neoficiálně pojmenované po ní.

Ačkoliv představitelé USGA a R&A popřeli, že událost na ANA Inspiration byla jediným důvodem k ustavení pracovní komise, která pravidlo upravila, nikdo mu neřekne jinak, než "Lexi Rule".

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení