Koukalová končí s biatlonem, chce uspět v golfu

Gabriela Koukalová

Český golf se může těšit na další hvězdné jméno. Poté, co si fairwaye a greeny zvolil pro svou druhou kariéru Roman Šebrle, se k podobnému kroku nyní chystá biatlonová hvězda Gabriela Koukalová. Její rozhodování bohužel uspíšily zdravotní problémy.

Česká biatlonová princezna, která měla v plánu se v této sezoně stát i díky úspěchu na olympijských hrách v Pchjongčchangu královnou, se od léta potýká s nepříjemnou bolestí lýtek. V nové sezoně tak ještě nezávodila.

A jelikož konec roku vybízí k bilancování i střádání plánů do budoucna, rozhodla se Koukalová k radikálnímu kroku.

Pokud bolest v nejbližších týdnech neustoupí a start na olympiádě bude ztracen, vymění lyžařskou výbavu za golfovou.

"Už delší dobu s tím koketovala. Přeci jen, každý má radši teplo, než zimu. Jiné sporty, kde je zapotřebí velká fyzická zátěž, kvůli lýtkům nepřipadaly v úvahu. A tak si nakonec pro svou druhou kariéru vybrala golf," řekl nám zdroj detailně obeznámený se situací.

Ve hře prý zůstaly dvě varianty. Jelikož Koukalová i nadále věří v olympijské zlato, muselo se jednat o sport olympijský. Mezi sportovní střelbou a golfem nakonec rozhodl nenápadný, ale s ohledem na Koukalovou významný faktor - móda.

"Ve sportovní střelbě by sice měla velký náskok díky podobnosti se střelnicí z biatlonu, ale odradilo ji, že i taková kráska, jako Kateřina Emmons, musí během závodů nosit na sobě ty příšerné kombinézy. Připadala si jak v pytli," dodal zdroj, který dlouho nechtěl být jmenován.

Pak si to ale manžel Petr Koukal nečekaně rozmyslel: "V golfu je to úplně o něčem jiném. Na LPGA sice v tomto roce zavedli trochu omezující dress code, ale tam se stejně dostaneme nejdříve za dva, tři roky. A to už bude vše volnější. Gabrielu prostě láká, že se na golfu bude moci předvádět a možná představí i svou vlastí kolekci."

Bolest lýtek by prý neměla být problém.

"V golfu se jedná o úplně jiné zatížení, než při biatlonu. Lýtka jsou více v klidu, hlavní námaha jde do jiných svalů. Navíc lze více kompenzovat, aniž by to ovlivňovalo délku ran. Nevidím v tom problém," řekl nám fitness coach Svatopluk Býma, který má na starosti nejlepší české golfisty včetně Filipa Mrůzka nebo talentovaných amatérek.

Co se týče samotného golfu, tam je Koukalová zatím spíše na začátku. Nejlépe jí jdou zatím podle očekávání rány wedgemi ze vzdálenosti 50 metrů. Aktuálně při nich má úspěšnost 91 procent, což je o tři více, než v minulé biatlonové sezoně na střelnici.

"Plány jsou jasné a myslíme, že střídmé. Do roka profesionálkou, do dvou let plná karta na Ladies European Tour a první účast na olympiádě. V Tokiu to ještě na zlato nevidíme, ale o čtyři roky později v Paříži by na něj už Gabriela ráda jako stálá členka LPGA zaútočila. Věříme, že se k tomu prostřílí," uzavřel Koukal.

Redakce GolfExtra.cz přeje všem svým čtenářům
vše nejlepší do nového roku, hlavně zdraví, rovné a dlouhé.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení