Zase ta USGA! Na US Women's Open rozhodla o titulu trestem v play-off

Brittany Lang

Zatímco na mužském US Open letos kontroverzní rozhodnutí USGA o vítězi nerozhodlo, mezi ženami se ukázalo v neděli jako klíčové. Přišlo totiž v dramatickém play-off, po kterém slavila Američanka Brittany Lang. Švédka Anna Nordqvist totiž dostala dvě trestné rány.

Důvod? Založení hole do písku na druhé ze tří jamek rozehrávky. Trest? Dvě rány a konec nadějí na zisk druhého titulu z turnaje kategorie major pro 29letou Švédku. Radovat se mohla o rok starší Američanka.

"Byla jsem ve fairwayovém bunkeru na 17, vítr foukal rychlostí 35 nebo 40 mil v hodině a míček byl lehce z kopce. Soustředila jsem se pouze na svou ránu a asi se podle všeho dotkla písku," popsala celou situaci Nordqvist.

Nehledala žádné další výmluvy, přesto ji jedna věc mrzela: "Přála bych si, aby mi to lidé z USGA řekli o trochu dříve. Přišli za mnou až po třetí ráně na 18. Nevím, jestli bych změnila výsledek, ale určitě bych šla agresivněji po tyči."

Play-off US Women's Open se totiž hraje na tři jamky, ze kterých se sčítá skóre. Po trestu dvou ran tak bylo rozhodnuto. Rozhozená Nordqvist navíc následně zahrála bogey, Lang už si titul pohlídala parem.

Finálové kolo přitom bylo do té doby z pohledu Švédy naprosto bezchybné. Díky třem birdie a jednomu eaglu zahrála za 67 (-5) a s celkovým skóre minus šest si vynutila play off s Lang, která došla finálové kolo jednu pod.

"Je to mimořádné. Vždy jsem snila o vítězství na US Open. Mám spoustu respektu k USGA a tomuto turnaji. Nyní mám pocit, že toho mohu vyhrát mnohem více, ne jsem zatím dokázala. Nakopne mě to," věří Lang.

Ta se stala teprve druhou americkou vítězkou v tomto roce na okruhu LPGA. Ona sama získala první titul před čtyřmi lety, teď přidala druhý, mnohem důležitější.

Lydia Ko, vedoucí hráčka po třetím kole a světová jednička, finálové kolo nezvládla. I kvůli double bogey na devítce si pohoršila celkem o tři rány a se skóre -4 dělila třetí příčku. Jessica Korda po nepovedeném víkendu skončila dělená sedmnáctá.

Konečné pořadí turnaje naleznete zde.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení