Holmes vybíral hůl 4 minuty. Pak to pěkně schytal

JB Holmes

Nekonečné čtyři minuty a deset vteřin museli čekat diváci v Torrey Pines i u televizí na celém světě, než JB Holmes odehrál svou druhou ránu na 18. jamce finálového kola. Za svou pomalou hru to pak na sociálních sítích pěkně schytal.

Poslední kolo Farmers Insurance Open už tak bylo natažené do více než šesti hodin. Holmes šel v posledním flightu a na osmnáctce ztrácel dvě rány na průběžně vedoucího Jasona Daye, který čekal v klubovně.

Společně s Holmesem šli ve skupině Alex Noren a Ryan Palmer. První potřeboval zahrát berdíka na vítězství, druhý berdíka, aby mohl doufat aspoň v play off. K tomu samému potřeboval Holmes eagle.

Nervy k prasknutí, napětí by se dalo krájet, a do toho přilil Holmes olej do ohně tím, že si dlouhé minuty vybíral správnou hůl. Zdržování přišlo ve chvíli, kdy Noren čekal na svou druhou ránu dlouhou 230 yardů a měl šanci na vítězné birdie. Jenže pak, když už konečně mohl hrát, hrubě minul green.

Holmes před ním poslal míček do roughu, zachránil aspoň birdie, ale to mu na play off nestačilo. Palmerovi ano. Naopak Noren zahrál par a šel tak jako třetí hráč do rozehrávky o vítězství. Ta se, jak víme, natáhla až do pondělí, kdy Noren podlehl Dayovi. Palmer vypadl už v neděli.

Holmesovo počínání v už tak dlouhém kole, které se hrálo na těžkém hřišti za náročných větrných podmínek, nepocuchalo nervy pouze jeho spoluhráčům, ale i dalším profesionálům.

"Většina hráčů na Tour není pomalá, ale kvůli těm několika pomalým máme špatnou reputaci všichni," napsal Daniel Berger.

"Dneska kdykoliv JB," napsal na Twitter ironicky Luke Donald, který na turnaji neprošel cutem a finále sledoval u televize.

"Poslední skupina byla vice než jamku za tou předchozí. Můžeme z toho všichni obviňovat Holmese. A ano, každý hráč je zodpovědný za tempo své hry, ale pokud to nedělá, je to důvod, proč tu máme zástupce Tour. Měli zasáhnout," dodal Donald.

"Ale vždyť jsem pořád hrál o vítězství a tohle k tomu patří. Bylo to mezi pětkou dřevem, o které jsem si nemyslel, že dojde na green, a trojkou, u které jsem se obával, že přestřelím," vysvětloval Holmes, který taktizoval i s tím, odkud a kterou holí se mu bude nejlépe útočit třetí ranou rovnou na jamku.

"Hanebné sportovní chování vůči Norenovi a Palmerovi," napsal na Twitter Mark Calcavecchia, někdejší hvězda PGA Tour a vítěz The Open z roku 1989.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení