Spilková kvalifikaci nezvládla, na LPGA si nezahraje

Klára Spilková

Na povedené finálové kolo na ActewAGL Canberra Classic nedokázala Klára Spilková navázat v úterní kvalifikaci na ISPS Handa Women's Australian Open. Turnaj ze série LPGA si tak u protinožců nezahraje.

Nejlepší česká golfistka odstartovala podruhé v kariéře sezonu v Austrálii, kde se zúčastnila dvou turnajů v rámci Ladies European Tour. Nejprve na Oates Vic Open neprošla druhým cutem, a poté v minulém týdnu obsadila díky skvělému finálovému kolu dělené 12. místo v Canbeře.

Další australský turnaj už letos ale do své sbírky nepřidá.

V tomto týdnu se totiž LET nehraje, když se v Austrálii koná prestižní ženské Australian Open. Na něm však musela Spilková do úterní kvalifikace, protože na LPGA nemá ani částečnou kartu.

Celkem 84 hráček se nakonec utkalo v Adelaide na East Course The Grange Golf Clubu o tři přímá postupová místa a pět alternativních pozic. Na ani jedno z nich 23letá Češka bohužel nedosáhla.

A to ani přes povedený start do jednokolové kvalifikace. Spilková startovala na desítce a hned na jedenáctce zahrála birdie. Jenže pak začala na hřišti rány ztrácet a postupová místa se jí vzdálila.

Na své úvodní devítce zahrála tři bogey (13, 14, 18), a když přidala dokonce dabláče na tříparové trojce, bylo po nadějích. V tu chvíli byla na skóre +4, o postup se ale bojovalo pod parem.

Po birdie na čtyřce jí poslední naději vzalo čtvrté bogey dne na pětce, s kvalifikací se ale alespoň rozloučila berdíkem na devítce. Kolo za 75 ran (+3) stačilo pouze na dělené 29. místo.

"Ve výkonu bohužel nebyla taková lehkost, i když jsem se o ni snažila, ale nakonec jsem na sebe tlačila a pár ran se nepovedlo. Většinou šly doprava. Hřiště bylo hodně úzké a tvrdé a vyžadovalo přesnost, zvlášť v tomto systému hry na jedno kolo," zhodnotila Spilková kvalifikaci o největší australský turnaj.

Do hlavního turnaje se kvalifikovaly Islanďanka Valdis Thora Jonsdottir, Liv Cheng z Nového Zélandu a Francouzka Justine Dreher, které se všechny tři dostaly jako jediné o tři rány pod par.

Spilkovou nyní čeká návrat domů.

Další tři australské turnaje v rámci Ladies European Tour hrát nebude. Jejím dalším turnajovým startem bude od 6. dubna Terre Blanche Ladies Open ve Francii, patřící do LET Access Series. Poté se Spilková vydá do Maroka. Tam se od 19. dubna koná turnaj Lalla Meryem Cup, kde loni získala svůj první titul z Ladies European Tour.

Konečné výsledky kvalifikace naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení