Čtyři golfové perly na ostrově Gran Canaria

celá fotogalerie (20) » Gran Canaria

Připravujete jarní golfový warm up? Gran Canaria je ideální destinací. Proč? Stálé příjemné počasí kolem 25 stupňů Celsia, ubytovací kapacity všech kategorií, bohatý výběr golf hřišť, skvělý servis na místě a v neposlední řadě lehká a zdravá středomořská kuchyně.

Z nepřeberné nabídky, kam na "Kanárech" můžete vyrazit za golfem, jsme vybrali čtyři hřiště, která návštěvníci volí nejčastěji. Jaký k tomu mají důvod? To se vám pokusíme přiblížit na následujících řádcích. Mnohem pádnější odpověď ale možná naleznete v přiložené fotogalerii.

Mas Palomas je optimální na rozehrání. Hřiště se nachází na břehu moře a pokud nefouká vítr, dá se klasifikovat spíše jako jednoduché s rovnými a nezákeřnými fairwayemi a úměrným počtem písečných bunkrů, což na ostrově není pravidlem.

Fotogalerie

Zobrazit všechny fotografie (20)

Kličkování mezi olivovníky činí hru mnohem zajímavější, rychlé greeny pak vaši radost ze hry jistí. 

Potěší i příjemná restaurace, která je hojně navštěvována místními, což je vždy známka kvality, a hlavně dobře vybavený pro shop, nabízející nejmodernější golfovou módu.

Že by důsledek toho, že hřiště úspěšně vede již několik let žena?

Tee time je lépe si zarezervovat dříve, hřiště je velmi populární, ostatně 65 000 tisíc odehraných tee timů ročně je dostatečným argumentem. Buggy není nutné, čeká vás totiž příjemná procházka.

V Mas Palomas se nalézá také hřiště Lopesan Meloneras, které již patří mezi těžší hřiště. Na rozehrání je první devítka příjemná, spíše kopcovitá mezi olivovníky, s velmi kvalitními často vedle sebe vedoucími fairwayemi.

Vodní překážky i bunkery jsou přesně umístěné tam, kde pochytají nejvíc míčků, a greeny mají vždy rychlost minimálně 9,5 stopy. Je to prostě "vymazlené" hřiště s parem 71.

Druhá devítka ovšem již nic nedaruje.

Zvláště muži musí často odpalovat přes rokle (biozóny), hřiště je zde vystavené silnému větru od moře s relativně dlouhými přejezdy. I proto působí jako hodně dlouhé, buggy se tak hodí, ale není podmínkou, a v každém případě čeká již na rozehrané hráče. Využít k tomu můžete i místní Leadbetter Akademii.

Co však představuje hlavní bonus celého hřiště? Na všech jamkách překrásný výhled na Atlantický oceán!

Hřištěm Anfi Tauro se dostáváme do skupiny hřišť ve vnitrozemí mezi skalami a kaňony, s vodopády a původní vegetací. Pouštně působící hřiště je dobré hrát při ranním rozbřesku, teplo ještě totiž tolik nesálá z hliněných hazardů a východ slunce nad mořem je úchvatný.

Nečeká vás ale nic lehkého! Hřiště je velmi těžké s neskutečně rychlými greeny. Náplastí na golfové bolístky je luxusní zázemí pro shopu a time share hotelu. Buggy jsou zde povinné, servis velice osobní a jako na všech hřištích příjemný.

Pokud se zamýšlíte nad názvem Anfi, tak má vyjadřovat tvare hřiště připomínající amfiteátr z antického Řecka se svahy po obou stranách.

Salobre je další resort s luxusním zázemím mezi skalami s původní vegetací, kterou tvoří převážně kaktusy, které se dostaly i do znaku.

Nacházejí se zde dvě hřiště, každé o 18 jamkách s pary 71 (Old Course) a 70 (New Course), které vyplňují obrovské údolí, kde je vždy třeba využit buggy. I v tomto případě máte pocit, že cestujete po horách. Velmi kvalitní hřiště s recepcí v 5hvězdičkovém hotelu Sheraton se shuttle buse, na nedalekou pláž v Mogana.

Velké množství vodních nádrží zajišťuje dostatek vody na zavlažování velmi kvalitních fairwayí, ale také na zachytávání vašich míčků. Několik "slepých" jamek činí hru zajímavější, stejně tak odpaly do hloubky několika desítek metrů či do kopců.

Více fotek hřišť na ostrově Gran Canaria zde

Text připravila Marie Jehličková.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení