Potvrzeno! Jubilejní 150. The Open bude v St Andrews

St Andrews

Nejedná se o překvapení, spíše očekávané potvrzení. Hostitelem jubilejního 150. The Open v roce 2021 bude slavné skotské hřiště St Andrews, přezdívané za Domov golfu. V pondělí to oznámila R&A.

První indicií bylo, když se loni odhalilo, že se v roce 2020 bude hrát v Royal St. George. Roky, končící na 0 nebo 5 přitom tradičně patří právě St Andrews. Jenže dvakrát za sebou se na místním Old Course hrát nemůže.

A kde jinde by se měl hrát jubilejní 150. ročník?

Organizátoři z R&A se tak rozhodli porušit tradici a poprvé od roku 1990 poslat hráče v rámci nejstaršího major turnaje golfového světa do St Andrews v jiném intervalu, než pěti let.

Nikdo jim to ale určitě nemá za zlé.

Zajímavostí je, že i pro samotné St Andrews se bude jednat o jubileum - na místním hřišti se totiž The Open bude hrát už potřicáté. Poprvé tomu bylo v roce 1873, do té doby se hrálo výhradně v Prestwicku.

V roce 2021 připadá třetí major roku na třetí červencový týden, když se bude hrát od 15. do 18. července. Posledním šampionem The Open ze St Andrews je Američan Zach Johnson, který v roce 2015 zdolal v play-off Louise Oosthuizena a Marca Leishmana.

Nejbližší hostitelská hřiště pro The Open

  • 2018 - Carnoustie Golf Links
  • 2019 - Royal Portrush Golf Club
  • 2020 - Royal St George's Golf Club
  • 2021 - Old Course at St Andrews

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení