Lydia Ko se vrací. Vzkřísí svůj fenomenální talent?

Lydia Ko

Lydia Ko se chystá na svůj debut v roce 2018. Kdysi v 17letech nejmladší profesionální světová jednička obou pohlaví v historii se vrací po velkých změnách jak ve svém týmu, tak i ve své hře.

Ve čtvrtek startuje ISPS Handa Women’s Australian Open, kam se mimochodem neprobojovala z kvalifikace Klára Spilková, a 20letá Ko se tam představí s novým caddiem i s novým trenérem.

Ted Oh nahradil Garyho Gilchrista jako kouč švihu a stal se již čtvrtým trenérem stále ještě mladičké Novozélanďanky narozené v Jižní Koreji. Na konci roku 2016 právě Gilchrist nahradil slavného Davida Leadbettera. Původním koučem vyrůstající hvězdy byl na Novém Zélandu Guy Wilson.

Oh býval kdysi mladičký fenomén Jižní Karolíny, který vyrůstal soutěžením s Tigerem Woodsem. Na US Open se kvalifikoval již v šestnácti letech a nyní pracuje jako trenér v Kalifornii.

Nový caddie je Jonny Scott, který již na LPGA nosil bagy několika velkým jménům. Mimo jiné ho zaměstnávaly Laura Davies, Azahara Munoz a naposledy Karrie Webb. Scott nahradil u Ko Petera Godfreyho.

Rozsáhlé změny u nejmladší vítězky turnaje major započaly již loni, kdy kromě kedíka a trenéra vyměnila také vybavení. Ko tak věří, že se jí podaří vrátit se na vítěznou vlnu poté, co loni poprvé od té doby, co jako 15letá amatérka začala hrát na LPGA, nevyhrála turnaj.

Její 85 týdnů trvající panování v čele Rolex Women’s World Rankings skončilo loni v červnu. Celkově vládla světovému žebříčku 104 týdnů, což je třetí nejdelší období v historii ženského golfu.

Momentálně je však až světovou desítkou.

"Vzala jsem si čas, abych přeskupila svůj tým a odpočala si psychicky i fyzicky. Minulý měsíc už jsem trénovala v USA," uvedla Ko pro australská média, kterým zopakovala, že uprostřed minulého roku ztratila svou obvyklou jistotu.

"Talent pořád mám, v tom se nic nezměnilo. Jen hledám své sebevědomí," uvedla Ko, považovaná v nedávné minulosti za fenomenální talent, jejíž kariéra se loni poprvé zadrhla. Do té doby stihla vyhrát 14 turnajů na LPGA a pět na LET, včetně dvou majorů.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení