Nicklaus útočí na Titleist. Firmu viní z pomalé hry

Jack Nicklaus

Jack Nicklaus je dlouholetým bojovníkem proti důsledkům technologických dostihů v golfu. Hlasitě bojuje zejména proti moderním míčkům, kvůli nimž se musí prodlužovat hřiště. Jsou prý příčinou fenoménu pomalé hry. A Zlatý medvěd z toho viní největšího výrobce balónků na světě.

Nicklaus přišel na setkání s médii v dějišti turnaje Honda Classic, z něhož profituje jeho nadace, s jednoduchou, ale zdánlivě neprůstřelnou logikou.

Kvůli míčkům, které létají podle něj již neúnosně daleko, se musí prodlužovat hřiště. O to déle pak hráčům na turnajích trvá, než je obejdou. A to je hlavní důvod neustále se zpomalující hry a také rostoucích nákladů na golf. Na vině jsou prý výrobci, konkrétně prý ten největší.

"Začněte u Titleist," vyzývá Nicklaus, podle nějž by USGA and R&A měly společně vrátit vzdálenosti drivů o 20 % zpět někam zhruba do poloviny 90. let. Obává se však, že právě firma Titleist bude proti tomu.

"Titleist ovládá trh. Nechápu tedy, proč by měli být proti tomu. Vím, že jsou, ale nechápu to. Mají pravděpodobně ten nejlepší produkt. Pokud by ho udělali o 20 % kratší, jaký rozdíl by to udělalo. Jejich podíl na trhu se nezmění. Stále budou dominantní ve hře," tvrdí Nicklaus.

Podle něj je golf jediným sportem s tak dlouhými vysílacími časy i délkou jednotlivých kol. Jejich délka už je prý pro televize neúnosná. Zejména pro mladé lidi, kteří nemají tolik času nejen na sledování golfu, ale ani na samotné hraní, které prý zabere minimálně tři a půl hodiny času.

"Bez mladých lidí náš sport nebude růst. Mladí chtějí okamžité uspokojení."

Místo křiku nabídka pomoci

Nyní má ale Nicklaus a další kritici současných poměrů naději, že se věci začnou měnit k lepšímu. Výkonný ředitel USGA Mike Davis se chce situací zabývat. Rekordman v počtu major titulů mu chce být nápomocen.

"Jsem rád, že ti pomohu," řekl Davisovi, který se setkání s médii také účastnil. "Posledních 40 let jsem na tebe spíš křičel," uvedl Nicklaus, který si dovede představit míčky s rozdílným ratingem. To znamená, že různá hřiště by se mohla hrát s různými míčky.

Například s míčky vrácenými na rating 70 % by se hrálo na hřištích znormovaných pro tyto míčky. Hráči by přitom mohlo hrát s míčky s ratingem 100 %, ale zohlednilo by se to na jejich hendikepu. Hráči by tak měli možnost soutěžit s různými druhy míčků.

"Tím by odpadl problém se zastaralými hřišti, která už nejdou prodlužovat. Podle mě teď máme už jen jedno hřiště, které není zastaralé, jak už jsem řekl dříve" prohlásil Nicklaus a na mysli měl Augusta National.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení