Jistotu důležitých startů má i Cafourek, upsal se Relmostu

Robert Fikar, Jan Cafourek a Petr Cafourek

Po Filipu Mrůzkovi si svou golfovou budoucnost pojistil ve čtvrtek také Jan Cafourek. Jediný Čech, který v minulém týdnu prošel na turnaji D+D REAL Slovakia Challenge cutem, podepsal se společností Relmost dlouhodobou smlouvu, která mu zajišťuje především starty na dvou nejprestižnějších evropských golfových okruzích.

Cafourek sice v loňském roce v kvalifikační škole získal alespoň základní kartu na Challenge Tour, její slabá kategorie mu však nezaručuje skoro žádné starty. Něco podobného pro další sezony nechce riskovat, a tak si plácl s Relmostem.

"Hlavním důvodem jsou samozřejmě karty, které přináší jistotu startů na turnajích, které potřebuji hrát. Jsem ale také rád, že jsem se dohodl na spolupráci se subjektem, který má takové zázemí. Doufám, že to bude úspěšná spolupráce pro obě strany," řekl nám po podpisu smlouvy Cafourek.

Ten ale pevně věří, že si co možná nejdříve zajistí plnou kartu na Challenge Tour v kvalifikační škole. Ta letošní bude startovat už v září: "Nechci se uspokojit osmi zaručenými starty. Mohu být však klidnější v cestě za svým cílem, kterým je zisk plné karty v q-school."

Cafourek se na Challenge Tour představil poprvé loni, kdy při svém jediném startu prošel cutem. Na KPMG Trophy skončil dělený padesátý. Toto své maximum vyrovnal v minulém týdnu na slovenském Penati, kde navázal na svůj první letošní úspěšný cut, kterým prošel v Dánsku (T62).

Zleva Robert Fikar, Jan Cafourek a jeho strýc Petr Cafourek při podpisu smlouvy.

"Věřím, že podpis smlouvy s Relmostem na tak dlouhou dobu je pro mě velký krok kupředu. Určitě mě to v golfové kariéře posune zase dál," dodal Cafourek, který se v tomto týdnu nezúčastní domácího šampionátu v jamkovce, který se bude hrát v Mladé Boleslavi.

S příchodem Cafourka s Mrůzkem se výrazně zvýšila konkurence mezi hráči Pro Golf Teamu Relmostu, kteří si tak ve více lidech budou muset rozdělit stejný počet karet. O ty tak bude mnohem větší boj.

"Podpisem smlouvy s Honzou a Filipem se vytváří větší tlak v našem Pro Golf Teamu. Hráči, kteří nebudou mít dostatečné výsledky, už nemusejí dostávat tolik příležitostí, jako tomu bylo v minulosti," říká jasně Robert Fikar, Head of Golf společnosti Relmost.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení