Američané vs. Švéd. Kdo vyhraje světovou jamkovku?

Bubba Watson

Je velmi pravděpodobné, že letošní světovou jamkovku ovládne Američan. Přesto je podle mnohých aktuálně největším favoritem na vítězství na WGC-Dell Technologies Match Play Švéd Alex Noren. Odolá v neděli v Texasu americké přesile, nebo ne?

Na Norena čekal velký test hned v sobotu dopoledne, kdy se mu v osmifinále postavil další Američan Patrick Reed, který ve skupině vyřadil Jordana Spietha. Noren však po zaváhání na první jamce následně celému zápasu dominoval a vyhrál 5&3.

Ve čtvrtfinále s Australanem Cameronem Smithem pak na nic nečekal, vedení se ujal hned na první jamce a svůj náskok postupně navyšoval. Když pro sebe získal také šestnáctku, vedl už o čtyři jamky a byl konec.

"Vždycky jsem měl jamkovku rád, protože výsledek je okamžitý. V jamkovce se musíte soustředit pořád a stát se může cokoliv. A musíte hrát dobře v každém kole. Nejde jedno kolo vzdát s vědomím, že máte ještě další tři," představil svůj pohled na jamkovku Noren.

V semifinále na něho čeká Kevin Kisner, který ve skupině vyřadil mimo jiné světovou jedničku a obhájce titulu Dustina Johnsona. V osmifinále pak o jamku zvládl dramatický souboj s Mattem Kucharem a ve čtvrtfinále naprosto přejel Iana Poultera 8&6.

"Očekával jsem, že to bude těžký zápas, Ianovy výsledky v jamkovce mluví samy za sebe. Měl jsem ale dobrý start a zahrál několik birdie. On naopak udělal několik chyb a já toho využil. A vše se od té chvíle začalo nabalovat jako sněhová koule," nechápal ani Kisner, jak jednoduché čtvrtfinále odehrál.

Toho tak nakonec mnohem více těšilo jeho vítězství nad Kucharem: "Kuch je velmi dobrý hráč a naše hry jsou si hodně podobné. Myslím, že jsme oba ráno zahráli osmi berdíků a byla to velká zábava. Iana tak dobře neznám, moc jsem toho s ním nezažil, až tedy na to, když jsem sledoval, jak nás ničil v Ryder Cupu."

Druhou semifinálovou dvojici tvoří hvězdní Američané Justin Thomas a Bubba Watson. Thomas je po vypadnutí DJe jako světová dvojka nejvýše nasazeným hráčem v pokračujícím turnaji a pokud postoupí do finále, stane se světovou jedničkou.

Watson pak potvrzuje, že se mu v posledních týdnech vrací forma.

Thomas nejprve v osmifinále nedal šanci Si Woo Kimovi (6&5) a poté už v mnohem zajímavějším čtvrtfinále přehrál 2&1 Kyla Stanleyho. Watson stejným poměrem porazil v osmifinále Briana Harmana a poté zvládl také duel s Kiradechem Aphibarnratem v poměru 5&3.

V neděli dopoledne texaského času jsou nejprve na programu semifinálové duely, odpoledne přijde na řadu velké finále a souboj o třetí místo.

Průběžné výsledky turnaje naleznete zde.

Sestřih čtvrtého hracího dne

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení