Loreta si chce vychovávat golfisty mezi svými "Pyšeláky"

Loreta Pyšely

Už žádné jednorázové haló akce, ale smysluplná snaha vychovat v Česku nějaké ty nové golfisty. Právě s tím přišli se začátkem sezony v Pyšelích, kde si chce místní Loreta vychovat nové golfistky mezi obyvateli okolních obcí v dojezdové vzdálenosti do 10 kilometrů.

Na první společný trénink dorazilo v sobotu 31. března sedmdesát potenciálních golfistů. Během hodiny si přítomní vyzkoušeli na tréninkových plochách různé herní dovednosti a samozřejmě si také zasoutěžili. Akce "Golf pro Pyšeláky" se rozjela na plné obrátky.

"Nejedná se o klasický den otevřených dveří, ale o dlouhodobou aktivitu plánovanou v horizontu tří až pěti let. V rámci projektu mohou všichni golfem nepolíbení obyvatel Pyšel a přilehlých obcí chodit na pravidelné bezplatné sobotní skupinové tréninky," říká manažer klubu Jiří Novosad.

I on potvrzuje, že na Loretě nechtějí jednou za rok nalákat do resortu hordu lidí, kterou už nikdy neuvidí: "Neinvestujeme do rozvoje golfisty jednorázově, nýbrž chceme zájemce dovést až do stádia, kdy budou schopni hrát samostatně na hřišti a stanou se členy klubu. Teprve až poté je zanecháme jejich golfovému osudu."

První lekce nejen pro obyvatele Pyšel, ale také Nespek, Zaječic, Čerčan, Pětihost, Městečka, Řehenic a Senohrab, byla zakončena ukázkovou jamkou, kterou si zahráli místní trenéři s dvěma vybranými hráči z davu.

"Osobně jsem již za posledních dvacet let zažil mnoho dnů otevřených dveří, ale tento se svým způsobem vymykal. Většina zúčastněných se přihlásila na další trénink, někteří si šli ještě zatrénovat," těší Novosada.

V Pyšelích věří, že se nejednalo o osamocený výkřik do tmy, ale o začátek efektivního programu pro rozvoj golfu ve velmi úzce zacílené lokalitě v bezprostřední blízkosti hřiště.

A jaké cíle si na Loretě vytkli? "Přivést ke golfu, k získání hendikepu, 60 nových golfistů ročně a během pěti let rozšířit stávající místní komunitu až o 300 nových hráčů. Cíl je to nepochybně ambiciózní, ale již dnes máme přes osmdesát registrovaných zájemců, se kterými pravidelně komunikujeme a ze kterých většina dorazila na dnešní akci."

Nejde ale pouze o vyšší počet hráčů, o co se v Pyšelích, které byly začátkem dubna potřetí v řadě vyhlášené Hřištěm roku české veze magazínu Golf Digest, snaží.

Je to i zlepšení obrazu golfu v povědomí lidí, kteří se na golf i přes úspěšné fungování místní Lorety často stále dívají skrze prsty a nemají ho spojený s ničím pozitivním. Z masových médií spíše naopak.

"Chceme, aby se golf stal zcela běžným sportem v naší lokalitě. To nám následně pomůže v jednání a spolupráci s místními školami, mateřskými školami a místní samosprávou. Zkrátka aktivně pracujeme na tom, aby se lidé v Pyšelích za pár let ve frontě u řezníka domlouvali, kdy si spolu půjdou o víkendu zahrát," uzavírá Novosad.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení