Zelené sako si oblékl Reed, finále udělal Spieth

Patrick Reed

Náskok tří ran před finálovým kolem se pro Patricka Reeda nakonec ukázal jako dostatečný. Ale jen tak tak! Nový šampion Masters zvítězil se skóre -15 o jedinou ránu před Rickiem Fowlerem, třetí skončil po naprosto fenomenálním kole Jordan Spieth. Rory McIlroy čeká dál.

Měl to být souboj Reeda s McIlroyem, hráči finálového flightu ale nechali během neděle v Augustě zářit ostatní. McIlroy prožil další mistrovské nedělní zklamání, když se protrápil k výsledku 74 ran (+2) a skončil dělený pátý. A Reed pouze hlídal svůj náskok. Což ale stačilo.

Výhoda spousty ran před hráči mimo McIlroye se ukázala dostatečnou. I když těsně, ale na zelené sako to stačilo. Až do třinácté jamky šel Reed v paru, když pravidelně střídal bogey (1, 6, 11) a birdie (3, 7, 12).

Klíčového berdíka si připsal na čtrnáctce, když se posunul poprvé v neděli na -15 a ostatním definitivně odskočil. Z prvního místa ho nesesadil ani skvělý finiš Fowlera, ani útok na rekord hřiště v podobě Spietha.

Masters má nového šampiona.

A to i přesto, že většina odborníků před finále favorizovala McIlroye.

"Vypadalo to, že všichni říkají, že celý týden hraji dobře a že jsem je ohromil. Ale pak přichází sobotní noc a nedělní ráno, a oni najednou: I když jsme o něm řekli tu spoustu skvělých věcí, myslíme si, že vyhraje Rory," popsal své pocity Reed.

To nejlepší z kola Patricka Reeda

Podle jeho slov mu před finálovou rundou pomohly: "Trochu to ze mě snížilo tlak a mohl jsem se jít pouze pokusit hrát golf. A to bylo vlastně mé motto po celý týden - pouze jít na hřiště a hrát golf."

"Bylo to ale těžší, než jsem si myslel," usmál se Reed, kterého snad jako jediný před nedělním vyvrcholením úvodního majoru sezony favorizoval Notah Begay III. "Díky Notahu, cením si toho. Jsi můj kluk!" vzkázal Reed.

Sebevědomý Američan, který už před několika lety prohlásil, že patří mezi pět nejlepších hráčů světa, byl v pohodě. A aby také ne, když si připsal zatím své největší vítězství v kariéře.

Navíc s vědomím, že mu nikdo nic nedaroval.

McIlroy sice ve finále vyhořel, ale ostatní ho pořádně prohnali. Naprosto famózně hrál Spieth, který byl jamku před koncem devět ran pod parem na celkovém skóre -14. Birdie na osmnáctce by znamenalo play-off, par alespoň vyrovnání rekordu hřiště a dělené druhé místo.

Přišlo jediné bogey dne.

"Málem se mi povedlo nemožné," usmíval se lehce zklamaný Spieth, který vstupoval do finálového kola se ztrátou devíti ran na lídra.

To nejlepší z kola Jordana Spietha

Nejblíže Reedovi tak byl Fowler, věčný čekatel na první major titul. Ten si připsal už osmé umístění v elitní pětce na turnajích velké čtyřky a litovat musel horšího úvodu, když byl po sedmi jamkách jednu nad. Následujících šest birdie ho dostalo na kontakt, ale ztrátu už nesmazal.

"Dělali jsme, co jsme mohli. Patrick nás ale během celého týdne přehrál a zasloužil si zvítězit," pogratuloval šampionovi Fowler, který si u Reeda všiml opět jeho hlavní vlastnosti: "Nebál se. On se na hřišti prostě nebojí. Hraje agresivně, svoji hru a neohlíží se zpátky."

Tak, jako opravdový mistr. Tedy šampion Masters.

Konečné pořadí turnaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení